UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zatrzymaj się na Przystanku Historia

 
Artur Chomicz podczas prezentacji historycznej
Artur Chomicz podczas prezentacji historycznej (Fot. Michał Skroboszewski)

 Szukasz ciekawych, rozwijających zajęć dla Twoich uczniów? Chcesz wprowadzić coś nowego do swojego przedszkola? A może po prostu interesujesz się historią? Zapoznaj się z nowym miejscem w Elblągu. Przystanek Historia to centrum edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej, które jest otwarte dla wszystkich, tych małych i tych dużych. Zobacz zdjęcia z zajęć edukacyjnych. 

Historia nie jest nudna
       - Chcemy, by miejsce to było uzupełnieniem tego, co jest w szkole – opowiada Artur Chomicz z elbląskiego Przystanku Historia Centrum Edukacyjnego IPN im. Janusza Kurtyki w Elblągu, które mieści się w Klubie Garnizonowym przy ul. Mierosławskiego. - Organizujemy więc darmowe warsztaty, prelekcje, gry edukacyjne. Mamy ofertę dla przedszkolaków, na przykład projekt "Polak mały: symbole narodowe" czy "Miś Wojtek", jak i dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów czy szkół ponadgimnazjalnych. Prezentujemy najnowszą historię Polski w przystępny sposób, planujemy również zrobić gry miejskie dotyczące wydarzeń w Elblągu, na przykład Sierpnia '80 czy Grudnia '70. W planach są również spacery historyczne ze świadkami tamtych wydarzeń, bo chcemy, aby młodzież poznawała również historię swojego miasta.
       Z ofertą Przystanku Historia warto zaznajomić się już teraz, zwłaszcza, że ferie coraz bliżej. Jak zapowiada Artur Chomicz placówka elastycznie podchodzi do planowania zajęć, mogą się one odbywać zarówno w godzinach porannych, jak i popołudniowych. Uczestnikami zajmuje się wykwalifikowana kadra – edukatorzy oraz historycy. Również i nauczyciele będą mogli skorzystać z oferty placówki IPN-u: już 16 lutego o godz. 11 odbędzie się seminarium dla pedagogów.
       Klub Garnizonowy dysponuje dużą salą, zdolną pomieścić 200 osób, która jest w pełni wyposażona multimedialnie, a także tą mniejsza, na 50 osób.
       Przystanek w Elblągu jest pierwszą tego typu placówką na terenie gdańskiego oddziału IPN. Powstał z inicjatywy dr Karola Nawrockiego Naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku, który koordynuje prace Przystanku, przy współpracy z dowódcą 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dywizji Markiem Sokołowskim.
      
       Nie tylko dla uczniów
       Jak zapowiada Artur Chomicz Przystanek Historia ma być miejscem dla wszystkich, otwartym na dla mieszkańców.

  Zatrzymaj się na Przystanku Historia
fot. Michał Skroboszewski

- Raz w miesiącu będzie odbywała się u nas wystawa, którą będzie można oglądać przez dwa tygodnie – mówi pracownik elbląskiego Przystanku Historia.
       Jak dodaje nie jest to miejsce zamknięte, przeznaczone tylko dla dzieci i młodzieży.
       - Chcemy zapraszać mieszkańców miasta na spotkania ze świadkami historii, historykami i dziennikarzami – dodaje Artur Chomicz. - Już teraz zapraszamy na spotkanie z Pawłem Lisickim, redaktorem naczelnym pisma "Do rzeczy", które odbędzie się 16 stycznia o godz. 17.
       - Wiemy, jak Elbląg zasłużył się dla najnowszej historii Polski, przekonaliśmy się, że Elbląg na taką współpracę z IPN jest gotowy - mówił dr Karol Nawrocki. - Zrobiliśmy już pracę naukową, napisano książki na ten temat, przeanalizowano dokumenty. Teraz te opracowania naukowe należy przełożyć na edukację i sprawić, żeby młodzi ludzie i dojrzali elblążanie byli dumni ze swojej historii i mogli do niej sięgać i w sposób naukowy, i edukacyjny.
      
       Więcej informacji na stronie IPN. 
      
      

Przystanek Historia
       Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki
      

       Klub Garnizonowy 16 PDZ
       ul. Mierosławskiego 5
      
       Koordynator: Artur Chomicz
       Tel: 58 668 49 05
       artur.chomicz@ipn.gov.pl
      
      
----------Art. sponsorowany--------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej