UWAGA!

Zatrzymany na granicy za przestępstwa sprzed 14 lat

 
Elbląg, Zatrzymany na granicy za przestępstwa sprzed 14 lat
(fot. Straż Graniczna)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali obywatela Niemiec poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Był poszukiwany za kradzieże w Portugalii. 

27 kwietnia na drogowym przejściu w Grzechotkach do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski stawił się 39-letni mężczyzna. Funkcjonariusze SG w trakcie sprawdzania dokumentów tożsamości, ustalili, że osoba jest poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania za popełnione kradzieże w Portugalii.
       Obywatel Niemiec w lipcu 2003 roku, na jednej ze stacji paliw w Portugalii zatankował opla kadeta i nie zapłacił. Ponadto użył do tego przestępstwa tablic rejestracyjnych, pochodzących z opel corsa należącego do zupełnie innej osoby. Po miesiącu powrócił na tę samą stację paliw, tym razem zabrał z półki kamerę cyfrową wraz z całym wyposażeniem o wartości 180 euro. Za przestępstwa został ukarany karą grzywny w wysokości 1 000 euro. Nie opłacił, myślał, że już o nim zapomniano, więc wybrał się do Rosji.
       Funkcjonariusze Straży Granicznej z Grzechotek przypomnieli obywatelowi Niemiec o popełnionych przestępstwach sprzed 14 lat i o tym, że zasądzono wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności, ponieważ mężczyzna nie uiścił wskazanej grzywny. Zamiast do Rosji, 39-latka zawieziono do Komendy Policji w Braniewie. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Elblągu.
      
      
por. Mirosława Aleksandrowicz,rzecznik prasowy W-MOSG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama