UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zawinił bałagan?

Elbląg, Prokuratorzy ustalają czy pieniądze przywłaszczono, czy może nie zginęły, a wszystkiemu winny jest bałagan
Prokuratorzy ustalają czy pieniądze przywłaszczono, czy może nie zginęły, a wszystkiemu winny jest bałagan (fot. AD)

Celowe przywłaszczenie czy błąd w zapisie rozliczeniowym – prokuratorzy wyjaśniają, co stało się z pieniędzmi zebranymi podczas XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu. Wszyscy przesłuchani świadkowie twierdzili zgodnie: Tam panował ogromny bałagan.

Dochodzenie zostało wszczęte 23 października ubiegłego roku przez elbląskich policjantów.
       - Prowadzimy dochodzenie w sprawie przywłaszczenia pieniędzy – podkreślam w sprawie, a nie przeciwko komuś – mówił wówczas sierż. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. – Około 24 tys. zł znajduje się na pokwitowaniach pochodzących z wielkoorkiestrowej zbiórki, natomiast nie ma ich na koncie fundacji WOŚP.
       Na wyjaśnieniu nieprzyjemnej sprawy bardzo zależało harcerzom.
       - Po odkryciu nieprawidłowości komenda hufca poprosiła komisję rewizyjną o zbadanie sprawy. W wyniku kontroli pojawiło się podejrzenie o przywłaszczenie pieniędzy WOŚP, jednak brak było podejrzanego sprawcy – wyjaśniał Adrian Greczycho, komendant elbląskiego hufca ZHP.
       Sprawa trafiła do prokuratury.
       - Toczy się postępowanie, przesłuchanych zostało ponad 20 świadków – mówi Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Elblągu. – Sprawdzamy dwie tezy – po pierwsze, czy doszło do przywłaszczenia środków w celowym działaniu, a może nie – pieniądze wcale nie zginęły. Powodem zamieszania może być błąd w zapisie rozliczeniowym. Jedno jest pewne, podczas tamtej zbiórki brakowało właściwego nadzoru nad liczeniem i przejmowaniem pieniędzy – dodaje prokurator Karmowski. – Bałagan, tak określają to wszyscy świadkowie.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Czyli brak kompetencji. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-12)
 • we wszystkich działaniach. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-12)
 • Może pora aby Harcerze rozpoczeli zrobiernie porzadku od swoich struktur! Może pora na zmaine komendanta, ktory raczej sobie nie radzi. .. .. /.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-12)
 • kasę wcięło za poprzedniego komendanta, który był jednocześnie szefem sztabu więc nie czepiajcie się obecnego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rubin(2010-03-12)
 • a wiecie co. .. koledzy którzy pisali wyrzej co wy wiecie tak na prawde o harcerzach. .. powiem wam nic. .. od czasu gdy Adrian obja funkcje komendanta hufiec przezywa swoja druga mlodosc i jeden z drogim nie chcieli byscie odpowiadac za taka impreze jak WOSP bo to nie jest wcale łatwe. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kaziu88(2010-03-12)
 • wośp zawsze był organizowany spontanicznie przez harcerzy i nie tylko przez nich. Od kiedy pamiętam zawsze schemat rozliczeń był ten sam i nic nie jest winny tutaj komendant. Trzeba jednak przyznać, że tegoroczny wośp dzięki wpłatom bezpośrednim na konto fundacji uniknął bałaganu. Należy zadać sobie jednak pytanie, czy byłby porządek gdyby nie nagłośnienie bałaganu w ostatnim organizowanym przez hufiec finał? Zapewne nie, wszystko byłoby po staremu, czyli pełen sponton. Cóż widac można zachować porządek, ale trzeba było się sparzyć. .. Pieniądze nie zostały ukradzione, ale cóż. .. łatkę co niektórzy już przypięli do harcerzy. Podziękować pewnemu portalowi elbląskiemu za wydanie wyroku i spie. .. człowiekowi opinii. Pozdrawiamy Pana SBK.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  e-g(2010-03-12)
 • ej spon tanicznie to można kokietowac druhnę na obozie!!! Do WOŚP przygotowania trwaja prawie rok! Gdzie profesjonalizm i konsekwencja?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  łubu dubu(2010-03-12)
 • no to ciekawe kto by się zabrała za WOŚP jakby harcerze przestaliby tym się zajmować. .. niech w przyszłym roku będzie to pan Franek, pan Wiesie i pani Czesława z ulicy. .. zobaczymy jaka będzie wtedy organizacja :P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Akina(2010-03-12)
 • Ciekawę, czy Pan SBK przeprosi na swoim portalu Adriana. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  harcerz(2010-03-12)
 • Ciekawe to za co ma przepraszać. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-12)
 • tiaaa. co jest napisane przy zamieszczaniu opinii? "kasujemy wypowiedzi szerzące nienawiść narodowościową, rasową, religijną i środowiskową" Jeżeli chodzi o temat "kradzieży" to powiem wam że przecież harcerze, hufiec itp. nie byli by w stanie zwinąć 24000 Jeżeli już miał ktoś zawinić to prawdopodobnie osoby, które otrzymały pieniądze z wośpu i presyłały je dalej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Dr.Pat(2010-03-13)
 • W S T Y D !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bonzo(2010-03-13)
Reklama