UWAGA!

Zawiodła tylko pogoda

 Elbląg, Przedszkolaki barwnym korowodem przeszły do amfiteatru
Przedszkolaki barwnym korowodem przeszły do amfiteatru

Z powodu deszczu tylko dwa elbląskie przedszkola miały okazję zaprezentować się podczas imprezy w parku Dolinka "Stumilowy krok przedszkolaka w 2001 r.". Zabawę przerwano, a dzieci w strugach deszczu umykały do swoich przedszkoli.

Impreza "Stumilowy krok przedszkolaka w 2001 r." zapowiadała się wspaniale. Ponad 600 sześciolatków z 33 przedszkoli, przebranych we wspaniałe kolorowe kostiumy, z krepinowymi kwiatkami w dłoniach zebrało się przed Urzędem Miejskim, aby zaprosić prezydenta miasta do wspólnej zabawy. Chwilę później barwny korowód pilotowany przez policję i straż miejską wyruszył ulicami miasta do amfiteatru w parku Dolinka.
     Festyn zainaugurował wiceprezydent Elbląga Marek Gliszczyński. Po krótkim powitaniu zebranych sześciolatków, przyszedł czas na występy. Niebo jednak chmurzyło się coraz bardziej.
     - Nawet słonko, widząc wasze wspaniałe kolorowe stroje i tyle uśmiechniętych buź schowało się zawstydzone za chmurami - mówił Marek Gliszczyński. - Mam nadzieję, że jednak deszcz nie zepsuje nam zabawy.
     Nadzieje wiceprezydenta nie sprawdziły się. W połowie występu drugiego w kolejności przedszkola z nieba zaczęły padać krople deszczu. Najpierw powolutku, potem coraz mocniej, przechodząc w ulewę. Dzieciom nie udało się schronić przed wodą. Przemoknięte i zmarznięte musiały umykać do swoich przedszkoli.
     Organizatorzy zapowiadają, że impreza odbędzie się, tylko w innym terminie, o którym dzieci zostaną poinformowane.
     - Organizatorzy powinni pomyśleć o tym, aby taki festyn zorganizować w zamkniętym pomieszczeniu - komentowali nauczyciele. - Dzieci tyle serca i pracy włożyły w przygotowanie programów artystycznych i strojów, a teraz nawet nie miały okazji się zaprezentować.
     W ubiegłym roku, podczas festynu "Stumilowy krok przedszkolaka w 2000 r." pogoda również nie sprzyjała przedszkolakom. Przez cały dzień wiał zimny wiatr, a momentami popadywał deszcz.
     
     Zobacz także "Kolorowe przedszkolaki"
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Pan Marek Gliszczyński nie okrył przedszkolaków parasolem ochronnym? I dobrze, niech poznają rzeczywistość w naturalnych warunkach, wszak i im niedługo wiatr i deszcz w oczy!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Drzazga(2001-05-18)
Reklama