UWAGA!

Zbliża się akcja „Posesja”

 
Elbląg, Zbliża się akcja „Posesja”
fot. nadesłana

Straż Miejska w Elblągu przypomina, że obowiązkiem właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości, użytkowników wieczystych, jednostek organizacyjnych, osób posiadających nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także inne podmioty władające nieruchomością, jest utrzymywanie jej w należytym porządku i czystości.

Obowiązek taki nakłada ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2005r. Nr 236, poz. 2008 z późn. zm.) oraz Uchwała Rady Miejskiej w Elblągu XXVIII/814/2014 z dnia 6 marca 2014 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg. Należy więc przystąpić do niezwłocznego uporządkowania podległych terenów.
       W dniach 23-26 marca przeprowadzone zostaną wzorem lat ubiegłych działania pod hasłem „Posesja”, w trakcie których sprawdzana będzie realizacja tychże obowiązków.
       Zespoły składające się z przedstawicieli straży miejskiej, policji, spółdzielni mieszkaniowych i zarządców budynków mieszkalnych będą kontrolowały wyznaczone tereny miasta.
       W przypadku stwierdzenia rażących uchybień będą wyciągane wnioski karno – administracyjne.
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ja przypominam Straży Miejskiej niech się za robotę uczciwą wezmą. Miasto przejeło opłaty za śmieci i ich odbiór, więc niech miasto dba o porządek, za to przecież płacimy podatki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  NierobówWmundurkachZLIKWIDOWAĆ(2015-03-13)
 • No właśnie widać jak miasto dba o porządek. Największy syf jest na terenach miejskich.
 • straż miejska to jakiś;porąbany wytwór "do zarabiania kasy
 • to przede wszystkim zapraszam pierw na ogromną posesję -chlew i wysypisko śmieci razem na pl. konstytucji, w samym centrum a dopiero potem do naszych starych domkow na peryferiach,
 • Spoko, spoko. Straż Miejska Urzędowi Miejskiemu mandatu nie wystawi. Kolesie trzymają się razem. Lepiej gnębić szaraka.
 • Niech policja i straż miejska wezmą pod lupę spalaczy w ogniskach śmieci jak też mokrych śmierdzących pozostałości tzw. zieleniny, czyli trawy, liści, gałęzi drzew itp. Jak można zezwalać niektórym mieszkańcom Elbląga oraz powiatu, gminy Elbląg na spalanie w/w rzeczy. Wystarczy nam smrodzenie z kominów !!!!! Wszędzie śmierdzi dymem aż czasami rzygać się chce !!!!! Zabronić całkowicie spalania czegokolwiek w ogniskach !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  antydymek(2015-03-14)
 • Mam nadzieję, że tym razem miasto zajmie się również porzadkami na odcinku ul. Grunwaldzka do wjazdu do Gronowa Górnego. Syf po lewej stronie. Przy obskurnych garażach sterty śmieci. Tak jest od lat. A przecież do Gronowa wjezdża mnóstwo ludzi z Polski jak również z zagranicy. O dziurach w jezdni już nie wspomnę. Stąd jest dużo eksportu. Mam nadzieje, że nowy prezydent miasta weżmie to pod uwagę. Dziękujemy.
 • jednym slowem Straż Miejska jest potrzebna, roboty full i policja tego nie zrobi. Zawsze mówiłem, że tylko zmienić im komendanta i wydlużyć godziny pracy, a i jeszcze 20 chlopa by tam się przydalo. np. na Starówce i Śródmieściu na wspolnych patrolach z Policją porzadku pilnować.
Reklama