UWAGA!

Zdążyć przed pierwszym dzwonkiem

 
Elbląg, Trudno powiedzieć czy do końca sierpnia zakończy się remont sali gimnastycznej ZSO nr 1 przy ul. Pocztowej
Trudno powiedzieć czy do końca sierpnia zakończy się remont sali gimnastycznej ZSO nr 1 przy ul. Pocztowej (fot. arch. AD)

Uczniowie zaopatrują się w podręczniki, piórniki, plecaki i przygotowują się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Szkoły z kolei, chcąc godnie przyjąć w swoich prograch łaknące wiedzy dzieci i młodzież, wymieniają okna, malują elewację, doposażają klasy. Jednak już wiadomo, że nie wszystkie prace remontowe zostaną zakończone przed pierwszym dzwonkiem.

Wiadomo, że do końca sierpnia muszą zakończyć się prace w Gimnazjum nr 5 realizowane w ramach projektu "Termomodernizacja oświatowych obiektów użyteczności publicznej w Elblągu". Ale nie oznacza to, że szkoła całkowicie upora się z remontem.
       - Ze względu na warunki dofinansowania projektu, którego przedmiotem była termomodernizacja, przy jednoczesnym braku rezerw w środkach własnych nie zostały jednak ujęte niektóre remonty, które zdecydowanie poprawiłyby komfort użytkowania tego zabytkowego obiektu - mówi Monika Borzdyńska, asystent w Biurze Prezydenta Miasta ds. kontaktów z mediami. -  Wymiana stolarki drzwiowej, remont podłóg, pomieszczeń kuchennych, a nawet malowanie sal nie należały do kosztów kwalifikowanych, dlatego też planuje się wznowienie prac remontowych wewnątrz budynku po uprzednim ogłoszeniu odrębnego przetargu na ich wykonanie. Służby budowlane zapewniają, że prace te można prowadzić sukcesywnie, w wydzielonych częściach obiektu, co w żaden sposób nie będzie zagrażało bezpieczeństwu uczniów - dodaje Borzdyńska.
       Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Gimnazjum nr 5 odbędzie się przy ul. Agrykola. W przyszłym tygodniu rozpocznie się urządzanie klas i przeprowadzka z ul. Saperów, pracowników Gimnazjum czeka więc niełatwy okres. Szkoła otrzyma wsparcie w przygotowaniu do nowego roku szkolnego w postaci dodatkowych pracowników kierowanych do placówki w ramach miejskiego programu oddłużania.
       - Gimnazjum nr 5 od najbliższego roku szkolnego będzie funkcjonować jako szkoła z klasami sportowymi - uzupełnia asystentka prezydenta. - Prezydent Elbląga podpisał umowę z Warmińsko-Mazurskim Związkiem Piłki Nożnej dotyczącą funkcjonowania klas piłki nożnej. W roku szkolnym 2013/14 powstanie pierwsza taka klasa, co zapoczątkuje proces powrotu do tradycji sportowych tej szkoły w kolejnych latach.
       Kolejną szkołą poddaną termomodernizacji przy wsparciu środków unijnych jest Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej. Prace remontowe rozpoczęto w tej szkole 10 lipca, z uwagi na ich szeroki zakres trudno spodziewać się ich zakończenia przed 1 września. Rozważane są dwie możliwości - udostępnienie uczniom wydzielonej części budynku lub przeniesienie nauczania do innej placówki na ok. 6 tygodni.
       - Ostateczna decyzja zostanie podjęta pod koniec sierpnia i w pierwszym rzędzie zostaną o niej poinformowani uczniowie Gimnazjum nr 9, ich rodzice i nauczyciele - zapowiada Monika Borzdyńska.
       Obecnie trudno też powiedzieć, czy do końca sierpnia uda się zakończyć remont sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Pocztowej. Napotkano bowiem na dodatkowe trudności.
       - Po odsłonięciu stropu okazało się, że potrzebne są specjalistyczne ekspertyzy, czy gruntownego remontu wymaga również sklepienie - wskazuje Monika Borzdyńska. - Priorytetem jest bezpieczeństwo uczniów. Na pewno lepszym rozwiązaniem będzie korzystanie czasowe z innych, pobliskich obiektów sportowych niż sztuczne przyspieszanie prac, które mogłoby niekorzystnie wpłynąć na jakość ich wykonania.
       Jak zapewnia elbląski magistrat, drobne prace remontowe prowadzone w innych placówkach nie wpłyną na termin rozpoczęcia roku szkolnego.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama