UWAGA!

Zderzenie dwóch pojazdów

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 38
  komentarzy
 • Zobacz
  fotoreportaż
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Wypadki drogowe (inne)
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
2014-01-16
Aktualizowany 2014-01-16 23:25

Dziś (16 stycznia) około godz. 15.20 na Trasie Unii Europejskiej miało miejsce zderzenie pojazdu osobowego z ciężarowym. Na szczęście nikt w wyniku tego zdarzenia nie odniósł obrażeń. Ruch pojazdów w rejonie zdarzenia przez kilkadziesiąt minut był całkowicie zablokowany. Zobacz więcej zdjęć. Tylko u nas amatorskie nagranie zderzenia z videorejestratora!

Do zdarzenia doszło na Trasie Unii Europejskiej, na zjeździe z wiaduktu nad linią kolejową od strony Kazimierzowa, w granicach administracyjnych Elbląga. Jak nam powiedzieli pracujący na miejscu policjanci, 40-letni kierujący nissanem almera jadąc od strony "siódemki", z nieznanych przyczyn, na podjeździe na wiadukt nagle zaczął zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu. Z przeciwka jechał pojazd ciężarowy daf kierowany przez 47-letniego mężczyznę. Kierujący nissanem przekroczył podwójną linię ciągłą i doszło do zderzenia obu pojazdów ich narożnikami, a następnie almera wpadła na barierę energochłonną.

  Elbląg, Zderzenie dwóch pojazdów
fot. WS


       Osobówka uległa dużym zniszczeniom. O sporym szczęściu może mówić jej kierowca, który ze zderzenia wyszedł bez obrażeń. Przybyłym na miejsce zdarzenia policjantom powiedział, że nie ma pojęcia jak to się stało, że wjechał pod ciężarówkę. Z zeznań świadka, który jechał za dafem i za pomocą videorejestratora nagrał całe zdarzenie wynika, że to właśnie kierowca nissana zjechał na przeciwległy pas ruchu. Na miejscu oprócz policjantów pracowali również strażacy z JRG2, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, usunęli rozbitego nissana z jezdni i posprzątali pokolizyjne odłamki. Ruch pojazdów w rejonie zdarzenia przez kilkadziesiąt minut był całkowicie zablokowany. Obaj kierujący biorący udział w tej kolizji byli trzeźwi, a jej sprawca, kierujący nissanem, został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i sześcioma punktami karnymi.
      

Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Koło się urwało temu Nissanu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  4
  MamprawopodpisaćsięMiś(2014-01-16)
 • a taki ładny był Japoński :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  4
  bynio199(2014-01-16)
 • Po co na miejscu straż pożarna - jeden pojazd i sześć osób ? Oczywiście na koszt Państwa! Państwa, czyli Pana i Pani. Dlaczego nie laweta na koszt sprawcy kolizji ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  24
  gerek(2014-01-16)
 • Jakby obydwaj kierowcy jechali z dopuszczalną tam prędkością 20 km/h, toby się tylko lampy zbiły.
 • do Gerek, Koszt reakcji w tym przypadku Straży Pożarnej winien być opłacony przez firmę ubezpieczeniową sprawcy. W ten oto sposób straż pożarna i inne służby będą gromadziły duże zasoby finansowe i realizowały inwestycje. (jednakże zasoby te będą mogły być wydawane wyłącznie na inwestycje) A to przyda się nam - obywatelom zawsze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  2
  ubezpieczenie(2014-01-16)
 • @ubezpieczenie Straż pożarna to formacja, która powołana została do ratowania życia itp, a nie firma, która ma zarabiać(wzbogacać) na czyimś nieszczęściu- wypadek, kolizja, pożar itp to nieszczęścia różnie adresowane. Obywatele płacą takiej formacji za ratowanie życia, mienia itp, a nie za świadczenie usług w postaci sprzątania jezdni, holowaniu pojazdu, czy pomocy przy zepchnięciu na pobocze. Obywatele oczekują (żądają), aby taka formacja w każdej chwili była zdolna nieść im pomoc. W myśl Twojej teorii ten pojazd i owych sześciu ludzi zarobiło w tym momencie na renowacje części dachu i nowoczesny telewizor. Moim tokiem myślenia powinni (w tym momencie) oczekiwać na interwencję, w której obywatel będzie potrzebował ich umiejętności i sprzętu, którym dysponują w CELU ratowania życia lub mienia, lub w tym czasie powinni doskonalić się, aby spełnić te zadanie, a nie zastępować tzw laweciarza. Nie znam się, ale bardzo często media informują, że jakaś służba mogła być potrzebna w innym miejscu bardziej. Zauważ, że w tym przypadku ŚWIADCZĄC USŁUGI ci ludzie mogli by RATOWAĆ ŻYCIE w innym miejscu. Jak dobrze widzę na zdjęciach to jest ich sześciu i jeden samochód ze sprzętem. Reasumując. Służby nie są powołane do tego, żeby zarabiały, a każda niegospodarność służbami to potencjalne niebezpieczeństwo obywateli i bezpodstawne obciążanie (ogromnie skromnego) budżetu ratowniczego.
 • W letnich spodniach i butach śmigają do wypadków to u mnie w osp mamy zimowe buty wszyscy
 • Nie wspomnę o całkowitej blokacie wjazdu do miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  totyle(2014-01-16)
 • kur. .. ten z Nissana na badania psychiatryczne plus badania ogólne lekarskie, na prostym odcinku drogi nie potrafi prosto jechać, bobrze, że trafił na ciezarówkę, a gdby tak trafił w jakis mały osobowy? ludzi, którzy nie poitrafia jeździć prosto po prostej drodze trzeba badać bo coś z nimi jest nie tak, coś pod deklem nie pracuje normalnie i takie osoby nie powinny jeździć autami bo stwarzają zagrożenie dla innych
 • do kjicos tam sam się zbadaj, bo coś z dekem nie tak u ciebie, a starsi to ci gwarantuję, jezdzą dużo bezpieczniej bo mają doświadczeni, jak dożyjesz słusznego wieku to przyznasz mi rację i jeszcze jedno, czy też będziesz krzyczał o badaniach snob jeden !!!
 • Mam jedno pytanie, dlaczego policja nie kierowała ruchem? Mógłby któryś stanąć koło Statoila i nie wpuszczać samochodów zjeżdżających tym zjazdem do Elbląga tylko kierować ich dalej na obwodnicę a tak robił się tam kocioł, ludzie wjeżdżali i za chwilę zawracali.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  gdziepolicja(2014-01-16)
 • za tydzien bedzie mozna kupic tego nissana u postka - stan idealny mucha nie siada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  novaczyk(2014-01-16)
Reklama