UWAGA!

Zderzenie i potrącenie na Grota-Roweckiego

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 37
  komentarzy
 • Zobacz
  fotoreportaż
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Wypadki drogowe (z rannymi)
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
2013-09-25
14:02
 
Elbląg, Zderzenie i potrącenie na Grota-Roweckiego
fot. WS

Dziś (25 września) około godz. 13 na skrzyżowaniu ul. Gen. Grota-Roweckiego z Trybunalską doszło do nietypowego zdarzenia drogowego. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów osobowych został potrącony przejeżdżający przez przejście dla pieszych rowerzysta. Ranny mężczyzna został zabrany karetką pogotowia ratunkowego do szpitala. Ul. Grota-Roweckiego w kierunku Al. Armii Krajowej - na odcinku między Traugutta a Trybunalską - na czas pracy służb ratunkowych i policji została całkowicie wyłączona z ruchu. Zobacz więcej zdjęć.

Z wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że 60-letni rowerzysta wjechał na przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego i Trybunalskiej  z chodnika od strony Urzędu Miejskiego. Jadący ul. Grota-Roweckiego 53-letni kierujący toyotą zauważył mężczyznę w momencie jego wjazdu na pasy. Zdążył zatrzymać się przed przejściem, jednak jadący za nim 64-letni kierujący audi już nie. Uderzył najpierw w tył stojącego audi, a następnie potrącił przejeżdżającego po pasach rowerzystę.
       Świadkowie zdarzenia natychmiast powiadomili pogotowie ratunkowe i policję. Dwóch młodych mężczyzn wyciągnęło rowerzystę spod audi. Rannego mężczyznę z ogólnymi obrażeniami ciała zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala. Na czas pracy służb ratowniczych i policji pasy ruchu ul. Grota-Roweckiego w kierunku Al. Armii Krajowej - między Traugutta a Trybunalską - zostały całkowicie zablokowane dla ruchu. Policyjne postępowanie wyjaśni przyczyny i okoliczności tego wypadku.
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To nie mógł zleźć z roweru? Tam chyba nie ma ścieżki rowerowej i trzeba z rowerku zsiąść. Nauczy się na następny raz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  15
  anty(2013-09-25)
 • Jak by zszedł z roweru i się rozejrzał to by "strzała" nie dostał. Co innego sprawa audi i toyoty. .. ..
 • Tam NA PEWNO nie ma drogi dla rowerów! Tak się kończy dawanie coraz większych praw rowerzystom, bez wymagania znajomości przepisów. Jeżdżą jak święte krowy, a później tylko problemy przez nich. Rowerzysta powinien z własnej kieszeni teraz pokryć wyrządzone szkody (jeśli nie ma ubezpieczenia, a na 99% nie ma)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  12
  Edek..(2013-09-25)
 • Ehhhh. .. .znowu rowerzysta. .. .. znowu w niedozwolonym miejscu przejeżdżał przez jezdnię. .. ..
 • Jakim to trzeba być "miszczem", żeby przy pomocy roweru rozbić dwa samochody.
 • zwoccie uwage na wiek tych ludzi. ktos jeszcze ma watpliwosci ze Elblag to miasto emerytow i rencistow?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  5
  BełkotLeminga(2013-09-25)
 • 3 mężczyzn. Mężczyźni do garów!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  7
  cdfvgbnhjmk,(2013-09-25)
 • to że rowerzysta wtargnął na jezdnie to jedno. Ale zrobił to na przejściu dla pieszych. Przed przejsciem trzeba zwolnić i obowiązkowo zachować dużą ostrożność. Więc wniosek jest jeden - kierowcy są winni. Jeżdżę tym odcinkiem często, i wiem, że kiedy zwalniam przed przejściem to jeden z drugim idiota potrafi zmienić pas ruchu żeby wyprzedzić i jeszcze natrąbić. Brak kultury wśród naszych kierowców - a komentarze pod tekstem to potwierdzają.
 • No i gdzie tu madrości oficera rowerowego że jazda bez kasku jest bezpieczniejsza ? kolejny przykład niewiedzy tego pana powinien wziąć się za szklenie rowerzystów z budowy pedałów bo na niczym innym to sie nie zna ścieżki rowerowe do bani, bo nawet ta na modrzewinie omijana przez rowerzystów którzy wolą, ryzykować jadąc po ulicy, kontrapas porażka nie przemyślana, jedynie medialne imprezy rowerowe gdzie można się pokazać i załapać na fotki do prasy to go interesuje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  Żenuazfrancuska(2013-09-25)
 • Obowiazuje zasada ograniczonego zaufania. Nie mozna całkowicie winy zrzucic na rowerzystę. Kierowca zwłaszcza przed przejściem powinie byc czujny w trójnasób.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  7
  łolala(2013-09-25)
 • Ten artykuł polecam do przeczytania komentatorom pod wczorajszym artykułem o potrąceniu na ul Żeromskiego, czy teraz też jesteście przekonani, że to starsze kobiety są zagrożeniem na naszych drogach?
 • Przez to przejście rower należy przeprowadzić ponieważ tam nie wiedzie ścieżka rowerowa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  STARYDINO(2013-09-25)
Reklama