UWAGA!

Zderzyły się dwa tramwaje. To tylko ćwiczenia

Elbląg, Po zderzeniu tramwaje wykoleiły się i trzeba je było ponownie ustawić na torach
Po zderzeniu tramwaje wykoleiły się i trzeba je było ponownie ustawić na torach (fot. Witold Sadowski)

Dziś (25 maja) po godz. 9.30 w elbląskiej zajezdni tramwajowej przy ul. Browarnej odbyły się ćwiczenia z udziałem straży pożarnej i pracowników spółki Tramwaje Elbląskie. W ćwiczeniach wzięli też udział jako obserwatorzy, słuchacze Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Straży Pożarnej w Gutkowie. Zobacz fotoreportaż.

Symulacja dotyczyła zderzenia dwóch tramwajów. W efekcie nastąpiło wykolejenie obu pojazdów i pożar jednego z nich. Poszkodowana była jedna osoba (motorniczy). W działaniach brały udział dwa zastępy PSP z jednostki JRG 2 Elbląg oraz ekipa ratownicza Tramwajów Elbląskich. Zadanie polegało na ugaszeniu palącego się tramwaju, przeprowadzeniu ewakuacji osoby poszkodowanej ze strefy bezpośredniego zagrożenia, udzieleniu jej pierwszej pomocy przedlekarskiej. Następnie przystąpiono do ustawienia dwóch tramwajów na torach. Jeden postawiono przy pomocy dźwigu, a drugi przy pomocy listwy ratowniczej.
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Tramwaje Elbląskie zamiast kosić torowiska powinno wyczyścić tory z tego błota. To nie tylko względy estetyczne ale i bezpieczeństwa. Byłem w różnych miastach ale takich torowisk nigdzie nie widziałem. Wszędzie zadbane usypane tłuczniem, z widokiem na podkłady i śruby mocujące szyny. Chyba pora się wziąć za porządki, a teren firmy Tramwai to wygląda jak po przejściu tornada. Dobrze że jest mur to zasłania częściowo te kwiatki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  meloman(2010-05-25)
 • Najśmieszniejsze jet to że w 21 wieku motorniczy prowadzi tramwaj za pomocą korbki. A na większości rozjazdów motorniczy musi wysiadać z tramwaju i ręcznie przestawiać tor, bo nie mają automatycznych zwrotnic.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ĘŹĆÓQ(2010-05-25)
 • Hmmm nie widziałem aby motorniczy wysiadał w Elblągu wysiadał i przestawiał zwrotnice. .No chyba, że przy zajezdni, ale tam to akurat nie rzutuje na ruch komunikacyjny.
 • Oczywiscie ĘŹĆÓQ jako znawca tematu:P hehe. .. czlowieku jezeli akurat zdarzy sie ze na trasie motorniczy musi wyjsc to tylko dlatego ze system nawalil. Widze, ze tramwajem to ty nie jezdzisz. ..
 • meloman - jak najbardziej nowe torowiska masz tak jak mowisz; P poza tym ja tez bylem w wielu miastach. .. hehe
 • Prawie za każdym razem gdy jechałem tramwajem to motorniczy wysiadał z tramwaju i przestawiał szyny. Najczęściej robił to na rozjeździe przy placu Konstytucji, oraz na rozjeździe Płk. Dąbka-Obrońców Pokoju. Zgadza się nie jeżdżę tramwajami bo miałem dosyć komunikacji, więc zrobiłem prawko i kupiłem auto
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ĘŹĆÓQ(2010-05-25)
 • florek Martwi mnie jednak to, że. .. za "ciężkie pieniądze " zakupiono i sprwwadzono z Moguncji zlom. Skoro Elbląg szczyci się sławą i laury zdobywa za ekologię(czyt. rozbudowuje linie tramwajowe ), to chyba wlodaży naszego miasta stać na zakup nowych wozów, by jezdzily po nowych torowiskach ?Ale znając temat, bedzie jak zwykle, czyli po Elbląsku -jak ?A no "g. .. zapakuja w zloty papierek ". Dla mniej bystrych, tlumaczę przenośnie -stare zdezelowane wpzy, ktore powinny byc zezlomowane, pojada noym torowiskiem. SIC !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2010-05-25)
 • ble ble ble, wieczne narzekanie. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  stańczyk(2010-05-25)
Reklama