UWAGA!

Ze św. Jerzym przez wieki

Uroczystą Mszą świętą, która odprawił ks. dr Andrzej Śliwiński, biskup ordynariusz diecezji elbląskiej, zakończyly się obchody 600-lecia konsekracji kościoła św. Jerzego w Elblągu.

Po Mszy rektor kościoła św. Jerzego ks. dr Andrzej Kilanowski zaprosił wszystkich na piknik, wspólną zabawę z licznymi niespodziankami. Dorośli członkowie wspólnoty parafialnej spróbowali swoich sił, biorąc udział w konkursie wiedzy religijnej. Tematem pytań było życie św. Jerzego, a także jego związki z Europą, Polską i Elblągiem. W trakcie konkursowych zmagań zebrani mogli się dowiedzieć, iż wizerunek św. Jerzego widnieje w herbie Ostródy, miasta z którego pochodzi obecny rektor elbląskiego kościoła.
     Dzieci wyśmienicie się bawiły w trakcie konkursu piosenki religijnej "Od Faustynki do Jerzyka", nawiązujący do popularnego programu telewizyjnego "Od przedszkola do Opola". Wykonywane przez dzieciaki utwory naprawdę mogły zadziwić i zaskoczyć dorosłych. Zwycięzcy wszystkich konkursów mogli liczyć na atrakcyjne nagrody. Przez cały czas trwania festynu parafialnego można było zagrać w loterię fantową. Każdy los wygrywał!
     Jednak największe emocje wzbudziła aukcja upieczonych przez parafianki ciast. W aukcji brali udział nie tylko mężczyźni, ale także dzieci oraz - co wzmagało "dramatyzm" licytacji - księża z parafii. Apetycznie wyglądającą babkę wylicytował też ks. kan. Lech Wasilewski, proboszcz Parafii św. Jerzego. Największe przebicie uzyskało ciasto upieczone specjalnie dla ks. Andrzeja Kilanowskiego, który sam owe ciasto zakupił. Pieniądze uzyskane z loterii fantowej oraz aukcji ciast, przeznaczone zostaną na cele charytatywne. W trakcie pierwszego parafialnego festynu gościnnie wystąpiły zespoły z Tolkmicka oraz ze Sztumu.
     Jak na festyn przystało, serwowano gorące napoje oraz hamburgery. Pomimo kapryśnej pogody w trakcie festynu wyjrzało słońce, co - podkreślili niektórzy - jest znakiem, iż św. Jerzy czuwa nad tą elbląską parafią oraz nad zabytkowym kościołem, który pomimo różnych przeciwności i trudnych czasów przetrwał w Elblągu aż 6 wieków...
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama