UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ze związkami o oświacie

Wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak spotkał się dziś (12 września) z przedstawicielami związków zawodowych działających w elbląskiej oświacie. To pierwsze wspólne spotkanie związków z władzami samorządowymi. Ze strony Urzędu uczestniczyli również dyrektor Departamentu Edukacji Iwona Mikulska i wicedyrektor Krzysztof Guzek oraz Rozalia Grynis, zastępca Skarbnika Miasta.

- Jesteśmy otwarci na dialog, nie mamy zamiaru się zamykać na rozmowy i propozycje – mówił na początku spotkania Marek Pruszak Wiceprezydent przedstawił założenia, jakie władze samorządowe stawiają sobie przed edukacją, są to: bezpieczeństwo i dobro dzieci, wysoka jakość nauczania, dodatkowe zajęcia, które rozwijać mają zdolności dzieci i wyrównywać szanse edukacyjne, położenie akcentów na wychowanie patriotyczne, nowoczesny patriotyzm.
       Ze strony Miasta padła propozycja, aby zrównać w szkołach potrzeby dotyczące godzin nadliczbowych tak, aby skorzystały na tym placówki, gdzie godzin jest znacznie mniej. Na zajęcia dodatkowe Miasto wydaje ponad 1 mln zł, to ponad 22 tysiące dodatkowych godzin. Departament Edukacji chce również ograniczyć liczbę wicedyrektorów, pozostawiając ich w tych placówkach, gdzie jest to rzeczywiście konieczne.
       O sytuacji finansowej miasta i wynikających z tego konsekwencjach dla oświaty informowała Rozalia Grynis. Z uwagi na sytuację gospodarczą w kraju i samym mieście tegoroczne dochody nie zostaną wykonane. Oznacza to ograniczanie wydatków bieżących, wstrzymane zostały również wszelkie podwyżki w sferze samorządowej, w tym w oświacie. Co istotne, w związku z mniejszą liczbą uczniów w szkołach Ministerstwo Finansów zmniejszyło również subwencję oświatową przekazywaną do Elbląga.
       - W tych warunkach nie chcemy jednak likwidować szkół. Tam, gdzie będzie to rzeczywiście konieczne będziemy łączyć placówki i przenosić je tak, aby zachować miejsca pracy – mówił Marek Pruszak
       W najbliższych tygodniach planowane jest kolejne spotkanie przedstawicieli UM i związków zawodowych.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama