UWAGA!

Żeby święta były spokojne. Policyjne porady

 Elbląg, Żeby święta były spokojne. Policyjne porady
fot. nadesłana

Zbliża się Wielkanoc. Dla funkcjonariuszy pełniących służbę to czas wzmożonej pracy. Na ulicach pojawi się więcej patroli policyjnych – wszystko po to, by mieszkańcy mogli czuć się bezpieczniej. Pamiętajmy jednak, że także od nas samych zależy, czy nadchodzące święta będą spokojne.

W okresie przedświątecznym wszędzie tam, gdzie są duże skupiska ludzi, szczególnie na dworcach czy w centrach handlowych, pojawią się też policjanci. Oprócz tych umundurowanych czuwać będą także nieumundurowani wywiadowcy. Ich głównym celem jest wyłapywanie kieszonkowców. Ci ostatni wykorzystują tłok, który często sami tworzą, i nasze rozkojarzenie.
       Warto pomyśleć o zabezpieczeniu swojego mieszkania. Wychodząc z domu, nie zostawiajmy śladów wskazujących na nieobecność domowników, np. korespondencji w skrzynce pocztowej czy okien zasłoniętych w ciągu dnia. Jeżeli chodzi o nasze samochody to pamiętajmy o tym żeby parkować w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu – najlepiej zabierać je ze sobą.
       Wielu z nas, aby spotkać się z najbliższymi, spędzi dużo czasu w drodze. Pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach, które pomogą nam bezpiecznie dojechać na święta. Każdy kierowca powinien znać prostą zasadę, że wolniej oznacza bezpieczniej. Ponadto pasy bezpieczeństwa powinien mieć zapięte każdy pasażer, a dzieci powinny być przewożone w fotelikach. W tych dniach będzie również dużo więcej patroli ruchu drogowego oraz patroli z wideorejestratorami.
       Działania policjantów z ruchu drogowego zaczynają się od czwartku (3 kwietnia) a kończą w poniedziałek (6 kwietnia) późnym wieczorem.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Zdjęcie przedstawiające pomiar, przy którym każdy biegły, a i następnie sąd obali taki pomiar, uniewinniając każdą osobę. Pojazdy jadące w kolumnie, a urządzenie nie posiada identyfikacji które auto jest mierzone.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  Wtemacie(2015-04-02)
 • A My sobie życzymy trzeźwych policjantów nie bojących się badaniu alkosensorem
 • Te działania policjantów zaczynają się od czwartku czy od 3 kwietnia, bo to wg aktualnego kalendarza dwie różne daty. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  JaśkoNopnicki(2015-04-02)
 • polucjanci na ulicach będą tylko w piątek po południu, trochę choć nieznacznie w sobotę, w niedziele praktycznie nie zobaczysz radiowozu i wylezą dopiero w poniedziałek po południu ze wzmożoną siłą w akcji "powroty"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  zna"f"ca(2015-04-02)
Reklama