UWAGA!

Zgubiły się w Bażantarni – policjanci byli na czas

 
Elbląg, Zgubiły się w Bażantarni – policjanci byli na czas

Elbląscy policjanci i leśnicy szukali wczoraj dwóch dziewczyn, które zgubiły się biegając w elbląskim kompleksie leśnym Bażantarnia. Funkcjonariusze odnaleźli nastolatki i przekazali je pod opiekę rodzicom.

Dwie koleżanki w wieku 16 i 13 lat biegały wczoraj w kompleksie leśnym Bażantarnia w Elblągu. Zmierzch sprawił, że dziewczyny straciły orientacje i się zgubiły. Około godziny 19 do oficera dyżurnego zadzwonili rodzice dziewczyn. Ten z kolei skierował do lasu patrole i powiadomił nadleśnictwo. Funkcjonariusze mieli kontakt telefoniczny z dziewczynami, dzięki temu mogli je zlokalizować. Około godziny 19.40 zostały odnalezione i przekazane rodzicom.
       Warto pamiętać, żeby w takich sytuacjach oceniać realnie swoje możliwości i czas, jaki mamy zamiar spędzić w lesie. Trzeba mieć świadomość tego, żeby nie wybierać się zbyt późno, gdyż zmrok może spowodować utratę orientacji. Najlepiej zabrać ze sobą kogoś, kto zna okolicę, a jeśli nie znamy terenu, nie powinniśmy się oddalać zbyt daleko od miejsca, z którego wyruszyliśmy. Warto mieć przy sobie dobrze naładowany telefon komórkowy.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama