UWAGA!

Zielony Tramwaj. Znamy już rozkład jazdy

 Elbląg, Zielony Tramwaj. Znamy już rozkład jazdy

Już w najbliższy wtorek (7 czerwca), na ulice Elbląga wyjedzie pełen roślinności Zielony Tramwaj. W ten sposób władze miasta zachęcają mieszkańców do włączenia się w obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska, który w tym roku przypada 7 czerwca. Akcja promować będzie ekologiczne formy transportu i przypominać nam wszystkim, jak ważna jest troska o środowisko naturalne.

Pierwszy kurs z udziałem Michała Missana wiceprezydenta Elbląga, rozpocznie się o godz. 10.36 z przystanku Królewiecka (Światowid). Później w ciągu dnia odbywać się będą kolejne kursy. Przejazd tramwajem będzie bezpłatny.

W otoczeniu żywej zieleni w tramwaju czekać będą na pasażerów ulotki, informacje oraz tablice edukacyjne dotyczące świata fauny i flory. Każdy kto wsiądzie do tramwaju otrzyma pamiątkowy bilet i sadzonkę roślin lub ziół. Dla podróżnych przygotowane zostaną pytania na temat ochrony środowiska, a za poprawną odpowiedź będzie można otrzymać gadżety ekologiczne.

Sprawdź rozkład jazdy Zielonego Tramwaju.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Panie prezydencie miasta i radni - za to że sukcesywnie godzicie się na wycinke w calym miescie pieknych dorodnych drzew a w ich miejsce nie sadzicie tysiecy nowych i robicie z tego miasto pustynie betonu powinno Was się przed sąd postawić
 • No właśnie - może na początek przestać prowadzić gospodarkę rabunkową w lasach w całym kraju?
 • Mądrego aż miło posłuchać. Pan wiceprezydent z tymi nagrodami za prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe powinien tego 07.06.2022 r jeździć STARYM tramwajem Nr 1 takim jakim muszą codziennie jeździć mieszkańcy tego miasta do i z pracy!!!!! A do tego jeszcze w takim tłoku jakim my jeździmy. Może gdyby cały dzień tak sobie pojeździł to by w końcu zrozumiał zarówno On jak i Prezydent i Radni że tak nie można traktować potencjalnych wyborców !!!!! Jaśnie Pan będzie jeździł ogórkiem a my złomem ???!!!!! Skandal !!!!! Oby do wyborów !!!! My Wam i podziękujemy !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10
  1
  Wściekły wyborca(2022-06-02)
 • Nawet w tych pseudo nowych karlach, co 5 przyjechalo z Poznania, jest 1m2 niskiej podlogi i d.. nie urywa. Wystarczy ze wsiadzie pare osob i tez jest scisk. Ten typ tramwaju byl specjalnie robiony dla Elblaga. Tak go "zoptymalizowali:, wypatroszyli miedzy innymi z kilamtyzacji i zmniejszyli, by zaoszczedzić. Dziekujemy cie prezydencie za takie traktowanie ludzi.
 • Oderwani od rzeczywistości wybrańcy ludu, ale już niedługo.
 • A kiedy będzie tramwaj na Zatorzu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Krzysztof_(2022-06-07)
 • Ludzie, mega atrakcją w Elblągu. Nissan w Nissanie, Nissan, misan. A diabłu wiedzą jak to nazwać; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Stańczyk y(2022-06-07)
 • w bazantarni wyrzynaja tony drzew niszczac szlaki a nissan bawi sie w jazde zielonym tramwajem. kiedy elblazanie przerwa ten hoholi taniec i wywioza na taczkach kuglarzy?
 • Czy z tej okazji drwale z ZZM ogłowią drzewa na kolejnej ulicy tak jak pięknie zdewastowali Grottgera ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  GłębokaMyśl(2022-06-08)
 • @Robert Kominski - Bażantarnia to sprawka pana Tomaszewskiego generała leśników z powołania NAJDROŻSZEGO wodza JarosławaPolskęZbawa...
 • @Wściekły wyborca - Umiłowany żónt postanowił zasilić w Elblągu infrastrukturę wyborczo krytyczną i dał 65 000 000 zł na basenik... Miasto ubiegało się o dofinansowanie zakupu tramwajów... Zwyciężył BASEN, bo jest równie widowiskowy jak kaczy dół !
Reklama