UWAGA!

Zimowy alert

 Elbląg, Zimowy alert
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu obserwują wzmożony ruch na drogach prowadzących nad morze i Zalew Wiślany. W te nietypowe ferie zimowe częściej wybieramy się na jednodniowy odpoczynek.

W najbliższym czasie, kiedy spodziewamy się wzmożonych opadów śniegu, jeszcze bardziej powinniśmy zadbać o nasze pojazdy. Na wypadek utknięcia w zaspie śnieżnej warto mieć przy sobie łopatę oraz linę holowniczą. Należy systematycznie uzupełniać płyny eksploatacyjne w pojazdach. Np. nigdy nie powinno nam zabraknąć płynu do spryskiwaczy szyb. To apel do dorosłych uczestników ruchu drogowego.

Z kolei najmłodsi, którzy w najbliższym czasie odkurzą sanki powinni bezwzględnie pamiętać o swoim bezpieczeństwie i nie zjeżdżać z górek w pobliżu dróg, mostów czy torów kolejowych. Między innymi o tym, w ramach działań „bezpieczne ferie” policjanci przypominają dzieciom przebywającym na elbląskich półkoloniach.

W najbliższy weekend, podczas kontroli drogowych policjanci będą przypominać te ważne „zimowe” zasady ostrożności oraz przekazywać kierującym nakleję na samochód z napisem „nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Chcemy w ten sposób jeszcze raz zwrócić uwagę na ten problem – podkreśla podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - Niestety cały czas mierzymy się z problemem nietrzeźwych kierujących.

W 2020 roku elbląscy policjanci skontrolowali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu mniejszą liczbę kierujących niż w roku poprzednim. Natomiast pijanych kierujących było o 279 więcej.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Pierdoły piszecie a na drogach całe mnóstwo takich, co przepisy ruchu drogowego są absolutnie obce. Na drogach brak policyjnych patroli to i rajdowców cała masa. Jadąc tylko 5 minut autem to przynajmniej co parę sekund to rajdowiec łamiący praktycznie wszystko. Aż nie chcę się wierzyć, żeby policjanci mieli przykładowo przez cały weekend jeden lub dwa przypadki. Czasami zastanawiam się za co oni biorą kasę?
 • "przekazywać kierującym nakleję na samochód z napisem „nigdy nie jeżdżę po alkoholu” - to naklejcie policjanci na własne radiowozy. Mam niszczyć swój samochód jakimiś tandetnymi naklejkami. Przychodzi mi na myśla naklejki w stylu "Jedzie z nami Madzi"z ikonkami małego dziecka, badź motocykle są wszędzie. Kogo to obchodzi.
 • dziwne że zimą jest zimno - mróz, śnieg i padliny w dieselu zalegają na parkingach czekając na wiosnę
 • @tralalal - "Jedzie z nami dziecko"- jest to informacja "prośba"by chociaż trochę uważać na takie auto i małą istotę która nie ma wpływu na swoje bezpieczeństwo. Kiedyś ktoś mi opowiadał, jak jeździł by trafić kogoś kto mu wymusi (szukał okazji), gdy znalazł jechał prosto na dziecko w samochodzie które mu zajechało, odbił uciekł na krawężnik, i powiedział nigdy więcej. ..
 • Łopatę ?? W XXI w. ? W samochodzie ??? To nie Syberia bez żywego ducha i łączności w promieniu 1000 km. Porady chyba z czasów syreny i trabanta gdzie po opadach śniegu wieś była odcięta od świata.
 • jak widać tylko policje i drogowców zaskoczyła zima w styczniu.
 • Kierowcy powinni uważać przede wszystkim na drogówkę zabierającą na 500+ i poprawiającą statystyki na pustych drogach wylotowych z miasta w godzinach o niemal zerowym natężeniu ruchu - tam czekają na nieszczęsników, którzy się troszkę zapomną i pojadą o te 20-30 km/h szybciej.
 • @Upadły Harley - Zgadzam się upadłeś jak mało kto.
 • @Upadły Harley - Co Ty wypisujesz?! Przecież naprawdę na drogach jest tak dużo głupków, którzy nic nie widzą tylko gaz i rura. Wyprzedzanie na podwójnej, na trzeciego absolutnie bez żadnych hamulców. Wszystkie patrole w tej chwili trzeba przynajmniej potroić !!! Jakbyś był dobrze zorientowany to byś wiedział, że kasa za mandaty na pewno idzie na 500+ !
 • Ciekawe z którego roku te zdjęcie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  autoch(2021-01-09)
 • Proszę o więcej patroli nieoznakowanymi na S7 na odcinku Elbląg-Gdańsk i łapać wariatów (potencjalnych zabójców)w samochodach.
 • @ZenonK - Takie prośby nie znajdują się w zainteresowaniu naszych elbląskich policjantów. Czasami ma się wrażenie, że mają wszystko po prostu gdzieś !
Reklama