UWAGA!

Zimowy obowiązek

 
Elbląg, Straż Miejska przypomina właścicielom nieruchomości o obowiązku odśnieżania
Straż Miejska przypomina właścicielom nieruchomości o obowiązku odśnieżania (fot. nadesłana)

Straż Miejska w Elblągu przypomina, że za uprzątnięcie błota, śniegu i lodu oraz innych zanieczyszczeń z chodników miejskich położonych wzdłuż nieruchomości, niezależnie czy to jest nieruchomość gruntowa czy budynek, odpowiadają właściciele tych nieruchomości.

Obowiązek taki nakłada ustawa z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.) oraz Uchwała Rady Miejskiej w Elblągu XX/537/2012 z dnia 28 grudnia 2012 r. Nie wywiązanie się z nałożonego obowiązku zagrożone jest karą grzywny.
       Obowiązek uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, stanowiących część drogi publicznej oraz z części nieruchomości służących do użytku publicznego należy wykonać w sposób nie zakłócający ruchu pieszego.
      
Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a ja sie pytam strazy miejskiej, gdzie mam wyrzucac snieg z chodnika i wjazdy do garazu ktory znajduje sie na mojej posesji? tak jak na zalaczonym obrazku odsniezam i wyrzucam na ulice a co potem?? dlaczego sluzby sprzatajace nie przyjezdzaja i nie wywoza sniegu z ulicy? na zdjeciu jest ulica lokietka. Tam wlasnie wszyscy wyrzucaja snieg na jezdnie bo poprostu nie ma gdzie go zgarniac ze wzgledu na ciasna zabudowe. nigdy zadna firma nie przyjechala zabrac snieg. za to czasem przejedzie ciagnik z plugiem i zgarnia wszystko ponownie na wjazdy do garazu i na chodniki i zabawa z odsniezaniem zaczyna sie od nowa!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  apostolJan(2014-01-20)
 • Śnieg trza łopatować. To wina tych co wyjechali z kraju zamiast łopatować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Górol(2014-01-20)
 • chora ustawa, nie długo będzie trzeba remontować chodniki na własny koszt oczywiście.
 • Chory kraj !!! I tu zgadzam się z wypowiedzą " apostolJan" , gdzieś trzeba ten śnieg zgarnąć hmmm. .. tylko gdzie?- skoro pług przejedzie i z powrotem zepchnie na chodnik. Odnośnie odśnieżania przez właścicieli posesji to jak najbardziej tak powinno być, z tym tylko, że trzeba stworzyć do tego warunki, aby miał możliwość zgarnięcie zalegającego śniegu tak, aby po przejechaniu pługu nie musiał znowu to samo odśnieżać (inaczej mówiąc, żeby nie była pracą syzyfową)
Reklama