UWAGA!

Zjawia się i znika konkurs na urzędnika

 
Elbląg, Zjawia się i znika konkurs na urzędnika
fot. AD

Dziś (7 października) rano w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Elblągu opublikowane zostało ogłoszenie o konkursie na zastępcę dyrektora Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki. Jednak zanim potencjalni zainteresowani zdążyli się z nim zapoznać... zniknęło. Dlaczego? - Przeprowadziłem kilka rozmów z pracownikami i być może nastąpi awans wewnętrzny – wyjaśnia prezydent Jerzy Wilk. - Wolę takie rozwiązanie niż wyciąganie królika z kapelusza.

W wyniku reformy prezydenckiej, kultura połączyła się ze sportem i turystyką. Szefem połączonego departamentu został Leszek Sarnowski, a jego prawą ręką od kultury - Joanna Buzderewicz. Pozostaje wakat na stanowisku zastępcy ds. sportu. I tu – posługując się terminologią sportową – nastąpił dziś falstart. Rano bowiem w BIP-ie Urzędu Miejskiego opublikowane zostało ogłoszenie o konkursie na to stanowisko, które po kilku godzinach... zniknęło. Dlaczego?
       - Nic nadzwyczajnego się nie wydarzyło – zapewnia prezydent Elbląga Jerzy Wilk. - Przeprowadziłem kilka rozmów w tej sprawie i być może nastąpi awans wewnętrzny w tym departamencie. To byłoby najlepsze rozwiązanie. Boję się przypadkowych nominacji – przyznaje prezydent – i dlatego, jeżeli ktoś z pracowników tego departamentu ma duże doświadczenie i spełniałby te warunki to lepiej niech on zmierzy się z tym problemem. Kadencja jest krótka – zauważa Jerzy Wilk. - Trzeba postępować rozważnie. A ja ufam pracownikom i jeżeli oni dadzą sobie radę, wolę takie rozwiązanie niż wyciąganie królików z kapelusza.
       Czy zatem opublikowane dziś ogłoszenie o konkursie należy uznać za niebyłe?
       - Raczej tak, ale jutro rano będę prowadził kolejne rozmowy na ten temat – kończy prezydent.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Widzisz A zajmujesz się jakimiś pierdołami, a później musisz się jeszcze z nich tłumaczyć.
 • No to teraz niech mi wyjaśnia omnibusy po co było Referendum? Po to, żeby Wilk nie wyciągał królika z kapelusza? Może Redakcja postara się o wywiad i opinie tych którzy go popierali Szweda, Kraśniańskiego, Pukina, Rembelskiego co sądzi poseł Penkalski?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  6
  na.ulicy.mówią(2013-10-07)
 • Pan Wilk to. .. prestidigitator, czy laik? Tylko szkoda Elbląga. .. rok w plecy.
 • To naginanie ustawy, która wyraźnie mówi o konkursach, a nie roszadach. To chyba prawda co mówią w mieście, że niekompetentna władza najbardziej obawia się własnych urzędników, którzy z łatwością mogą "wsadzić" ją na liczne miny.
 • Pan Prezydent uznaje zasade. .. .. jak wrog, to swoj! Oj elblazanie cos nie tak sie dzieje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  4
  emerytka(2013-10-07)
 • 20 lat opozycji to się muszą trochę pobawić teraz, nacieszyć
 • Trochę to dziwne, że rozmów nie było przed ogłoszenie konkursu, ale z drugiej strony, jeśli tę funkcję będzie mógł pełnić ktoś z urzędu, to tym lepiej - w końcu jeden etat mniej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  10
  oszczędny(2013-10-07)
 • Awans wewnętrzny? Nie róbcie sobie jaj towarzyszu Wilk. Niech ludzie z UM staną do otwartego konkursu na to stanowisko, w którym zmierzą się na uczciwych warunkach z ludźmi spoza urzędu. Tylko w ten sposób można wybrać najlepszych pracowników na dane stanowiska, a nie poprzez jakieś szemrane "awanse wewnętrzne" np. ze sprzątaczki na zastępce dyrektora.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  4
  NowaPrawica(2013-10-07)
 • Wypraszam sobie nazywanie potencjalnych kandydatów "królikami z kapelusza" !!! To jest arogancja i chamstwo. Lepiej obstawić stołek kimś z kliki, niekompetentnym, ale przewidywalnym i znanym "władzy". A nuż trafiłby się ktoś ze świeżym spojrzeniem i chęcią do pracy ? Reformatorów jak się okazuje, w tym urzędzie nie potrzeba !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  Machupichcę(2013-10-07)
 • Wyciąganie królików z kapelusza jest specjalizacją sztukmistrzy a pan Wilk ma zające w dupie i wezmie sobie wilczka ze swojego pisiorowskiego stada standart
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  nopisior(2013-10-07)
 • Zaczęli po cichutku, bez zbędnego rozgłosu odwoływać członków rad nadzorczych elbląskich spółek. Nie ogłosili nowego naboru, nie czekając nawet na koniec kadencji tychże rad - tak po katolicku telefonicznie. Taka pisowska klasa.
 • Podobno do epec wraca dyrektor sprzed kilku lat na prezesa, z poparciem lewicy. Prawda to czy fałsz? Zastanawia mnie jaki zastosują myk w pożegnaniu obecnego?
Reklama