UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żłobek przechodzi metamorfozę

 
Elbląg, Żłobek przechodzi metamorfozę
(fot. Anna Dembińska)

Rozpoczęła się przebudowa żłobka przy ul. Asnyka, będzie kosztować 1,1 miliona złotych. Dzięki tej inwestycji placówka będzie mogła przyjąć jesienią o 25 dzieci do lat 3 więcej niż dotychczas.

 - Inwestycja jest realizowana dzięki funduszom pozyskanym z rządowego Programu „Maluch - edycja 2015”. Prezydent Witold Wróblewski pozyskał na ten cel 994 560 złotych dofinansowania – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Inwestycja zakłada zaadoptowanie poddasza budynku na cele administracyjne. Pomieszczenia, które dotychczas pełniły tę funkcje dostosowane zostaną na potrzeby grupy dziecięcej. Powstaną między innymi: bawialnia, sypialnia, stołówka, szatnia i łazienki.
       Zakres prac obejmuje między innymi przebudowę klatki schodowej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej w przebudowywanych pomieszczeniach, docieplenie dachu, przebudowę i modernizację instalacji sanitarnych, remont tarasów na pierwszym piętrze. Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Przemysłówka 03, które wygrało przetarg. Łączny koszt robót wynosi 1,1 mln zł, termin wykonania prac upłynie 12 grudnia.

  Elbląg, Żłobek przechodzi metamorfozę
(fot. Anna Dembińska)


       - Ponadto przygotowywany jest przetarg na wyposażenie placówki. W efekcie przeprowadzonych prac powstanie 25 dodatkowych miejsc dla dzieci do lat 3 – dodaje Joanna Urbaniak.
       To będzie pierwsza tak gruntowna przebudowa żłobka od 60 lat, czyli od czasu powstania placówki. - We wrześniu nasze dzieci będą korzystać z innych przedszkolnych placówek. Mamy nadzieję, że w październiku będziemy już mogli przyjąć kolejne dzieci do wyremontowanego budynku, na razie jednak nie podpisujemy nowych umów – mówiła nam w czerwcu Justyna Gudalewicz, dyrektor Żłobka Miejskiego nr 2 w Elblągu.
       Obecnie miasto prowadzi trzy żłobki, w których jest w sumie 325 miejsc dla dzieci.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • a co z tym budynkiem o zlobku, potem hospicjum przy ulicy szopena????
 • Koszt na osobę wiekszy niz za budowe gotelu w Dubaju
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Kupers(2015-08-28)
 • ten też będzie mieć nawierzchnię wykonaną z toksycznej masy recyklingowej ?
 • trollu od toksycznej masy sam nią jesteś ! UTYLIZUJ SIĘ !!!
 • Otwarcie-tylko w którym roku -jesienią.
 • Od 3 czy 4 lat tam jest żłobek. ..
 • To są kpiny. Dyrektorka zapisuje dzieci, od września mają mieć miejsce. W czerwcu z września się robi październik, pod koniec sierpnia z października MOZE grudzień. To są kpiny! Co z rodzicami, którzy nie mają nikogo do opieki nad dzieckiem a muszą pracować? Bo po co zorganizować jakieś zastępczy lokal, niech się rodzice martwią do grudnia co zrobić z maluchami ewentualnie wziąć bezpłatny urlop i dzieci karmić kosmiczna energia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Matka Polka(2015-08-28)
 • Redaktor to niech uaktualni informacje nt zakończenia remontu!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  księżyc(2015-08-28)
 • To przecież jest kabaret. Przeciąganie rozpoczęcia robót na koniec wakacji??? GRATULUJĘ. Brawo, dwa miesiące w plecy. Nie trzeba tu geniuszu żeby pomyśleć i taki remont przełożyć na następny rok i zrobić to w sensownym terminie. Super że nowe miejsca, świeża farba, ale rodzice mają teraz problem co przez te 3 miesiące zrobić z dziećmi. Nie wiem czyja to wina ale pani dyrektor to już tyle wersji rozpowiedziała co do daty przyjęcia dzieci do żłobka że nie jeden matematyk miałby problem to rozwiązać i ogarnąć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  falkdfjalj(2015-08-28)
 • Wwarto zainteresować się tematem zapisanych dzieci do tego właśnie żlobka, które miały być przyjęte od września. Co miasto może zaoferować w zastępstwie rodzicom? Była najpierw mowa o miesięcznym opóźnieniu teraz już mowa o przyjmowaniu dzieci dopiero w grudniu, pewnie będzie i tak poślizg i będą przyjmowane dopiero po Nowym Roku. PYTANIE co mają zrobić rodzice, którzy rok wcześniej zapisali dziecko i byli zapewniani że od września będzie miało ono opiekę. Warto uaktualnić artykuł. Remont - OK, ale jakiś lokal zastępczy na 3 miesiące miasto powinno zorganizować!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  evelinos(2015-08-28)
 • Jak o antykoncepcji nie słyszeliście to macie za swoje i nie narzekajcie teraz
 • Szkoda że Twoi rodzice o niej nie słyszeli! :-(
Reklama