UWAGA!

Zlot Aniołów w Aniołowie

Anioły, diabły, warsztaty artystyczne, taniec i teatr ognia. To wszystko zobaczyć będzie można podczas VI Międzyregionalnego Zlotu Miłośników Aniołów, który odbędzie się 12 czerwca, oczywiście w Aniołowie.

Program Zlotu:
       10.00 Blok muzyczny Agencji Marketingowo – Reklamowej „Spotlight” z Elbląga. Występy dzieci. Piosenki o Aniołach. Wiersze poetki Hanny Pękały z tomiku „Anielska nutka”.
       10.30–11.00 Przygotowanie korowodu wokół Aniołowa. Tworzenie kolumny.
       11.00–12.00 Kolumna rusza od Placu Zabaw w kierunku mostu na „Diabelskim Potoku”. Przecięcie wstęgi. Korowód podąża drogą brukową w kierunku sklepu, dalej w lewo, drogą asfaltową do Placu Zabaw. Witamy władze powiatu i miasta Pasłęka, parlamentarzystów, media, przedstawicieli aktywnych wiosek: Krasina i „Stowarzyszenia Niepoprawnych Optymistów”, Sakówka z grupką utalentowanych dzieci, Rogowa, Rzecznej, Krosna z koronkami, Stegny ze Stowarzyszeniem „Pokażmy, że można”, Marianki i Koła Gospodyń Wiejskich. Aktywną grupę z Raju. Mieszkańców Piekła - diabełki zaprzyjaźnione z nami od 6 lat. Witamy gości z wioski kwiatów – Uzel we Francji, którzy przebyli 2000 km, aby świętować z nami. W delegacji Francuskiej jest Pan Gaёl Thomas, przewodniczący Komitetu organizacyjnego Święta Kwiatów z Uzel wraz z przedstawicielami stowarzyszenia z Uzel oraz przedstawiciela Stowarzyszenia Côtes d’Armor – Warmia i Mazury z Saint-Brieuc, koordynatora polsko-francuskich projektów kulturalnych. Witamy przedstawicieli „wiosek z duszą”  z Wysoczyzny Elbląskiej. Serdecznie witamy fundatorów i partnerów. Witamy wielbicieli Aniołów i autorów publikacji o Aniołach.
       W korowodzie bierze udział Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Zielonki Pasłęckiej, Zespół Folklorystyczny „Pasłęczanie”, kapela „Wesoła Ferajna” z Tolkmicka, Zespół Tańca Nowoczesnego i formacja Teatru Ognia z Aniołowa. Na czele Korowodu przedstawiciele Miejsca Inicjatyw Pozytywnych z Kaczego Bagna, Anioły na szczudłach i grupa z bębnami afrykańskimi. Goście z Francji, zaprzyjaźnione diabełki z Piekła. Twórcy Ludowi z Pomorza i naszego regionu.
       Pokaz nowoczesnych maszyn i sprzętu rolniczego przygotowany przez firmę „Agromax” z Władysławowa k. Elbląga.
       Wiersze z tomiku „Anielska Nutka” Hanny Pękały.
       12.00–12.30 Oficjalne otwarcie imprezy. Zaproszenie na scenę Burmistrza Pasłęka, dr. Wiesława Śniecikowskiego, Starosty Elbląskiego, Pana Sławomira Jezierskiego, przewodniczących Rady Powiatu, Ryszarda Zagalskiego i Rady Miasta Pasłęka, Stanisława Paździora, Senatora Sławomira Sadowskiego, Księdza Proboszcza Jana Sindrewicza. Przedstawicieli Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych – Arkadiusza Jachimowicza, Stowarzyszenia „Łączy Nas Kanał Elbląski” Lokalnej Grupy Działania Stanisławę Pańczuk, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Prezesa Mariana Tomaszewskiego.
       13.00–13.20 Występ Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Zielonki Pasłęckiej.
       13.00–16.00 Zaproszenie do udziału w warsztatach: ceramicznych – przy Świetlicy „Pod dobrym Aniołem”; bębniarskich – przy pomniku, w centrum wsi; kuglarskich – na placu zabaw, przy zjeżdżalni; plastycznych – na placu zabaw, przy płocie; tworzenia własnego anioła (z udostępnionych materiałów) na placu zabaw.
       Mini miasteczko rozrywkowe, balony i wata na patyku oraz popcorn dla dzieci.
       Możliwość obejrzenia sprzętu rolniczego przygotowanego przez firmę Agromax z Władysławowa, odwiedzenia stoisk twórców ludowych, skosztowania i nabycia lokalnych specjałów, w tym chleba i białego sera ze Stegny, klusek z Marianki, pierogów z Raju u Janki, anielskich ruchańców, ciast „niebo w gebie”, cukrowej waty i… grochówki doprawionej przez starego czorta.
       Podziękowanie mieszkańcom zaprzyjaźnionych miejscowości za pomoc w organizacji Zlotu.
       13.30–14.00 Występ Grupy Tańca Nowoczesnego z Aniołowa (zespół powstał 1,5 roku temu w ramach projektu „Młodzieżowe Laboratorium Umiejętności”  ze środków PO FIO. Prowadzony jest przez Kasię Wiśniewską. Zespół odnosi coraz większe sukcesy m.in. zajął I miejsce w Gminnym Przeglądzie Zespołów Tańca Nowoczesnego w Młynarach).
       14.00–14.30 Występ zespołów z aktywnych wiosek. Pokaz gry na bębnach afrykańskich – czas dla Kaczego Bagna.
       14.30–15.00 Prezentacja zespołu folklorystycznego „Pasłęczanie”.
       Wyjazd z Orkiestrą z Zielonki Pasłęckiej.
       Warsztaty plastyczne w „Galerii na płocie” – malowanie aniołów na deskach w płocie. Nagrodzenie najlepszych prac.
       14.30–15.00 Pokaz Anielskiej Mody. Konkurs na Anielskie i Diabelskie przebrania.
       Konkurs na interesującą prezentacje własnej wsi.
       Konkurs „Bezpiecznie w Gospodarstwie”, przygotowany przez KRUS.
       15.00–15.30 Tworzenie własnego Anioła – półgodzinny pokaz prowadzony przez przedstawicieli aktywnych wiosek i gości z Francji.
       Warsztaty plastyczne w „Galerii na płocie” prowadzi Stowarzyszenie „Niepoprawnych Optymistów”  z Krasina. 
       15.30–16.00 Występ kapeli „Wesoła Ferajna” z Tolkmicka.
       Próbka tańca Bretońskiego.
       16.30–18.00 Harleyowcy. Darek Ostrowski KM „ORZEŁ” poprowadzi przeciąganie diabelskiej kity (liny). 
       18.00–20.30 Koncert kapeli „Sztama”.
       21.30–22.15 Karaoke przy Księżycu (na dużym ekranie).
       22.15–22.30 Teatr Ognia z Aniołowa.
       22.30–3.00 Biesiada pod gwiazdami do świtu. Tańce. Prowadzi DJ Dyzio.
      
Robert Wysocki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama