UWAGA!

Zmarł były prezydent Elbląga

 Elbląg, Michał Oliwiecki
Michał Oliwiecki (fot. archiwum rodzinne)

W wieku 89 lat zmarł Michał Oliwiecki, prezydent Elbląga w latach 1987-90, wcześniej wieloletni wiceprezydent miasta.

Michał Oliwiecki był aktywnym społecznikiem. Od lat był działaczem Polskiego Związku Działkowców, w ostatnim czasie pełnił funkcję prezesa Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Kosynierów Gdyńskich w Elblągu. Był również harcerzem, komendantem hufca ZHP Elbląg, działał w Radzie Przyjaciół Harcerstwa. Publikował m.in. w „Roczniku Elbląskim”, przedstawiając artykuły na temat początków harcerstwa w Elblągu, powojennej ludności Elbląga czy rozwoju społecznego, gospodarczego i kulturalnego Elbląga w latach 1971-86.

W latach 1987-90 był prezydentem Elbląga, wcześniej pełnił również funkcję wiceprezydenta miasta. W swojej zawodowej karierze był też kierownikiem Biura Komunalnego Związku Gmin Nadzalewowych,

Michał Oliwiecki zmarł w sobotę, 17 czerwca. Miał 89 lat...

Kondolencje rodzinie Pana Michała złożyli m.in. władze Elbląga oraz pracownicy Urzędu Miejskiego, a także przedstawiciele zarządu okręgowego Polskiego Związku Działkowców w Elblągu wraz z pracownikami.

Uroczystości pogrzebowe Michała Oliwieckiego odbędą się w czwartek, 22 czerwca. Rozpocznie je o godz. 12.30 wystawienie urny w kościele pw. św. Brunona przy ul. Kosynierów Gdyńskich, o godz. 13 rozpocznie się msza święta, po której nastąpi pogrzeb na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Agrykola.

oprac. RG

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama