UWAGA!

Zmarł doktor Włodzimierz Mazurek

 Elbląg, Zmarł doktor Włodzimierz Mazurek
fot. nadesłana

W poniedziałek, 18 kwietnia po ciężkiej chorobie, w wieku 79 lat, zmarł dr n. med. Włodzimierz Mazurek, wybitny elbląski ginekolog i położnik, lekarz szczerze oddany pacjentkom, nauczyciel i mentor kilku pokoleń lekarzy, których wspierał swoją wiedzą, mądrością i doświadczeniem zarówno w pracy, jak i w życiu.

W ciągu swojej długiej, bo ponad 50-letniej praktyki zawodowej, pomógł przyjść na świat kilkudziesięciu tysiącom mieszkańców Elbląga i regionu. A jeszcze kilka miesięcy temu przyjmował swoje pacjentki w poradni ginekologicznej w elbląskim Szpitalu Wojewódzkim.
       Włodzimierz Mazurek urodził się 1 października 1936 roku w Koninie. Po ukończeniu studiów medycznych pracował kolejno w szpitalach w Nowym Tomyślu i w Gdańsku, skąd trafił do Elbląga. Z naszym miastem związany jest od 1963 roku. Pracował początkowo w Szpitalu Miejskim przy ul. Żeromskiego kolejno jako młodszy asystent, asystent, starszy asystent, zastępca dyrektora i dyrektor, a od 1977 do 1988 roku - jako ordynator ginekologii i położnictwa. W roku 1972 zdobył specjalizację II stopnia z połoznictwa i ginekologii, w roku 1987 - tytuł doktora nauk medycznych. Od roku 1988 roku w momencie uruchomienia nowego szpitala wojewódzkiego przy ul. Królewieckiej - aż do swego odejścia na emeryturę w roku 2003 - pełnił tu funkcję ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego. Niemal do ostatnich miesięcy swego życia przyjmował pacjentki w poradni konsultacyjnej ginekologiczno-położniczej. Cieszył się wśród nich wielkim szacunkiem i sympatią.
      
       Ostatnie pożegnanie doktora Włodzimierza Mazurka odbędzie się w piątek, 22 kwietnia o godz. 14 na nowym cmentarzu Dębica (kolumbarium). Wcześniej, o godz. 12:30 w kościele św. Floriana przy ul. Wyżynnej odprawiona zostanie msza św. w jego intencji.
      
Anna Kowalska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama