UWAGA!

Zmarł emerytowany dyrektor szpitala wojskowego

 Elbląg, Zmarł emerytowany dyrektor szpitala wojskowego
(fot. archiwum portEl.pl)

Nie żyje Władysław Król, emerytowany dyrektor 110. Szpitala Wojskowego. Miał 74 lata.

O śmierci byłego dyrektora 110. Szpitala Wojskowego poinformowała naszą redakcję rodzina Władysława Króla. Był on wieloletnim pracownikiem, następnie dyrektorem 110. Szpitala Wojskowego przy ul. Komeńskiego, zanim placówka została przejęta przez samorząd elbląski i stała się najpierw Elbląskim Szpitalem Specjalistycznym, a następnie Szpitalem Miejskim.

Władysław Król dosłużył w armii stopnia pułkownika. Kierował 110. Szpitalem Wojskowym za czasów pierwszej wielkiej reformy służby zdrowia (1999 r.). Za jego czasów placówka otrzymała pierwsze w swojej historii certyfikaty zarządzania jakością ISO. To były też pierwsze takie certyfikaty wśród wszystkich ówczesnych szpitali wojskowych w Polsce.

Władysław Król miał 74 lata. Jak informuje rodzina, uroczystości pogrzebowe odbędą się 2 lipca o godz. 10 na cmentarzu komunalnym przy ul. Agrykola

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Leczyłam się w dawnym Szpitalu Wojskowym, to był profesjonalizm w każdym calu, dzisiaj nawet nie chce mi się komentować... wyrazy współczucia dla rodziny.
 • Nie powinno się zamieszczać komentarzy, ludzie są dziś na tyle podli, że swoje frustracje będą wytrzasać nad trumną! To jest czas tylko dla rodziny! Prawdziwi znajomi i przyjaciele będą na pogrzebie! Cala reszta krytykantów za życia nie powinna zjawić sie na pogrzebie lub zostac wyproszona! Niech spoczywa w spokoju!
 • Każdy kiedyś umrze. Problem w tym czy zrobił coś dla innych. Rodzinie Pana pułkownika Władysława Króla składam kondolencje. Jest to trudny czas dla Was, ale także i dla wielu ludzi, którzy znali osobę zmarłego. R.I. P
 • Nie ma nic bardziej obrzydliwego kiedy w takiej chwili zaczyna się politykowanie i ocenianie! Umiera czlowiek, mąż, ojciec, dziadek a nie stanowisko czy polityk! Wspolczucia rodzinie!
 • dr Jacek Szostakowski - najlepszy ordynator ortopedii w dziejach tego szpitala.
 • Jako były pracownik Szpitala bardzo mile wspominam doktora. Niech spoczywa w spokoju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  2
  dfdkmc(2022-06-25)
Reklama