UWAGA!

Zmarł ksiądz Pączkowski

 Elbląg, Ks. Kazimierz Pączkowski miał 69 lat
Ks. Kazimierz Pączkowski miał 69 lat (fot. Ryszard Biel)

Nie żyje ksiądz prałat Kazimierz Pączkowski. Od 2004 roku był notariuszem Kurii Diecezji Elbląskiej, był także dyrektorem Domu Księży Emerytów i wykładowcą Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek.

Ksiądz prałat kanonik dr Kazimierz Pączkowski urodził się 15 czerwca 1952 r. w Sztumie. Święcenia kapłańskie przyjął 7 kwietnia 1977 roku w Olsztynie. Posługiwał jako wikariusz w parafiach św. Brunona w Giżycku, św. Leona w Gołdapi, Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie, św. Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim. Pełnił posługę ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, był także dyrektorem Domu Księży Emerytów. Od 2012 roku był dyrektorem Domu Księży Emerytów przy ul. Wiejskiej 5, a od 2015 roku wicekanclerzem Kurii Diecezji Elbląskiej. Zmarł 13 grudnia w wieku 69 lat.

Pogrzeb księdza dr Kazimierza Pączkowskiego odbędzie się w czwartek, 16 grudnia. Wystawienie trumny z ciałem w kościele św. Wojciecha odbędzie się o godz. 10. O godz. 11 rozpocznie się msza święta, po której trumna z ciałem kapłana zostanie złożona na cmentarzu parafialnym św. Wojciecha w Elblągu.

mk, red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama