UWAGA!

Zmarła Halina Januszkiewicz, wieloletni nauczyciel w II LO

 Elbląg, arch. IILO
arch. IILO

Zmarła emerytowana nauczycielka II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu śp. Halina Januszkiewicz. Przez wiele lat była nauczycielem geografii w II LO. Pogrzeb odbędzie się 23 marca.

Halina Januszkiewicz przez wiele lat była nauczycielem geografii w II Liceum Ogólnokształcącym. Swoją ścieżkę kariery rozpoczęła w 1967 r., pracując w Szkole Podstawowej nr 18 w Elblągu, a potem w Szkole Podstawowej nr 19. W naszym liceum rozpoczęła pracę w 1985 r. i tu nauczała geografii do 2003 r. Do dziś wspominana jest przez absolwentów szkoły jako wspaniała pani profesor, przyjacielska i charyzmatyczna. Lubiła ją cała szkolna społeczność. Doceniali ją uczniowie, grono pedagogiczne i rodzice. Pani Halina miała wyjątkową energię życiową, pogodę ducha i poczucie humoru. Słynna była ze swoich żartobliwych powiedzonek, które pamiętane są po dziś dzień. Potrafiła opowiadać wspaniałe historie, często ubarwione dowcipem i puentą. Była prawdziwą gawędziarką. Była osobą szczerą i sprawiedliwą.

Kochała przyrodę, a w szczególności rośliny. Hodowała je w swoim przydomowym ogrodzie, o którym wszyscy powiadali, że był wyjątkowo piękny. Kochała kwiaty, więc miała w swoim gabinecie szkolnym okazałą uprawę paproci. Ponoć wszyscy w szkole z podziwem patrzyli na dorodność tych botanicznych okazów.

Msza święta żałobna odprawiona zostanie 23 marca o godzinie 11 w kościele św. Alberta przy ul. Częstochowskiej w Elblągu. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się na cmentarzu komunalnym przy ul. Agrykola o godz. 12.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Pani Halinka, super nauczycielka, miała fajne poczucie humoru, lubiłam jak opowiadała. Kondolencje dla rodziny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  0
  Natalia@@@@@(2021-03-22)
 • Cześć Jej pamięci! ~ - Ale tak przy okazji nauki (jakkolwiek by było)w liceum. Piszemy: 1967 r. (ponieważ 1967 roku), piszemy: 1985 r. (ponieważ 1985 roku)itd.
 • Wspaniała kobieta i pedagog. .. lekcje nigdy nie były nudne i przewidywalne. Takiego poczucia humoru i kontaktu z młodzieżą nie miało wielu nauczycieli. .. Wielki szacunek. Cieszę się, że miałam okazję poznać. .żałuję, że nigdy po skończeniu szkoły nie miałam okazji spotkać. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  0
  Absolwent II LO(2021-03-22)
 • Przykro, znałam, lubiłam i to chyba z wzajemnością. .
 • Kondolencje dla rodziny, a kto pamięta słynną Panią Wrodecką chyba od geografii?
 • @erg. - Trochę wstyd, że trzeba redaktorów doszkalać z zasad pisowni i to nomen omen pod artykułem o nauczycielce.
 • Wyrazista osobowość, empatyczna, pogodna, zrównoważona. Dobry nauczyciel. Spoczywaj w pokoju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  szefie, rozwieś mapę(2021-03-22)
 • Świetne lekcje geografii, gabinet na piętrze, tuż przy schodach, wielka brązowa meblościanka z tyłu, a na jej tle Pani Profesor - miła, wręcz serdeczna, nawet o glebach mówiąca ciekawie. Takich nauczycieli po prostu się pamięta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Absolwentka(2021-03-22)
 • Niesamowita osobowość. Lekcje w wydaniu Pani Profesor to nie była rutyna a powiedzenia podczas lekcji pozostają w pamięci na zawsze. Takich nauczycieli się nie zapomina. Absolwent 1995 r
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Absolwent(2021-03-22)
 • Przykra wiadomość. Pani Profesor serdeczna, sprawiedliwa i niebanalne poczucie humoru „x tak opowiadaj o tej wydmie, jak byś koledze o swojej dziewczynie opowiadał”, „co tam dziś umiesz ” wszystkie dziewczyny to były Brygidy :D Pokój Jej duszy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3
  0
  Absolwentka ’’99(2021-03-22)
 • w sp 19 miała pseudo "KOBRA"
 • @Absolwentka ’’99 - Taaakkk Brygidy😀Czasem durne 😂 Można powiedzieć Miłe wspomnienia. ..
Reklama