UWAGA!

Zmarła Katarzyna Kłobuchowska

Elbląg, Katarzyna Kłobuchowska
Katarzyna Kłobuchowska (fot. WSZ w Elblągu)

Była pielęgniarką, przez 23 lata pracowała na Oddziale Dermatologicznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Przez kilka ostatnich lat zmagała się z rakiem piersi, takim, którego nie wyeliminowało standardowe leczenie chemio- i radioterapią. Niestety, choroba wygrała, Katarzyna Kłobuchowska odeszła. "Kasia na zawsze pozostanie dla nas przykładem tego, jak nie poddawać się, jak nie tracić nadziei... aż do końca" - napisali jej koledzy i koleżanki ze szpitala. 

Katarzyna Kłobuchowska miała 43 lata. Kilka lat temu zachorowała na raka piersi, którego najpierw leczono standardowo, chemio- i radioterapią. Niestety, okazało się to nieskuteczne. Nowotwór przerzucił się na kości i wątrobę. Szansą okazał się dopiero nowoczesny chemioterapeutyk, stosowany w rozsianym stadium raka piersi. Tyle, że nie był refundowany, a jedna dawka leku kosztowała 15 tys. zł. 
       W pomoc zaangażowało się bardzo wiele osób, koledzy i koleżanki z pracy, media, fundacje. Niestety, choroba wygrała. 
       - Z ogromnym smutkiem informujemy, że w sobotę 11 marca nasza pielęgniarka Kasia Kłobuchowska przegrała swoją 5-letnią walkę z chorobą... Dziękujemy wszystkim, którzy Ją w tej walce wspierali. Kasia na zawsze pozostanie dla nas przykładem tego, jak nie poddawać się, jak nie tracić nadziei... aż do końca... - tak o odejściu Katarzyny Kłobuchowskiej napisali jej koledzy i koleżanki ze szpitala.
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dwa dni temu, po co odkopywać rany na nowo ? Ktoś ma zabawę że rodzina dłużej cierpi ? Wstydźcie się.
 • Skoro wczesniej pisano po to by pomoc tej kobiecie to chyba nic sie nie stalo ze portel poinformowal elblazan, ze ta Pani zmarla. Nie siej zametu. Wyrazy wspolczucia.
 • Ci co rządzą na tym świecie prawdopodobnie maja już lek na raka od 7dmiu lat, a taka wiadomość o śmierci mnie strasznie przytłacza. .Kiedy w końcu ludzie przestaną odchodzić na te chorobę? Wyrazy współczucia rodzinie, ale życia nikt już nie wróci. Po co ja to czytałam.
 • Kondolencje dla rodziny spoczywaj kochana w pokoju
 • Wstyd, wiocha i żenada. Tyle jest warte życie ludzkie w naszym mieście i kraju. W Niemczech, Francji, nie mówiąc o Luksemburgu większość leków jest refundowana. Moja córka jest odczulana podjęzykowo i kosztuje to 300 zł/m-c. Dzieci mają się rodzić i od razu pracować, żeby mogły zarobić na własne leczenie??? Jesteśmy w szarym ogonie Unii. Przed nami są nawet Litwa i Rumunia. Jesteśmy drudzy od końca, przed Bułgarią. Na imprezy typu umpa umpa jest, na leczenie nie. Nie masz kasy - umieraj. Dziadoski kraj!!! Tylko kadencyjność i JOW - y mogą doprowadzić do pozytywnych zmian.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  Bezsilność(2017-03-13)
 • Serdecznie współczuję Rodzinie, zwłaszcza córce(jeśli się nie mylę). Chorych na nowotwory będzie przybywać. Coraz więcej dzieci rodzi się genetycznie obarczonych tymi chorobami. Trudno znaleść lek na choróbsko, które ma niebywałą zdolność rozwoju i przerzucania na inne organy. Jowy lub kadencyjność stanowisk teg o problemu nie rozwiążą.
 • Żegnaj na zawsze niech Ci się dobrze wiedzieć w nowym życiu tym nie materialnym.
 • Spoczywaj w spokoju muślę Kasiu że spotkasz się z MAMĄ-Żegnaj
 • serce pęka. .. Julcia tak chciała żeby mama wyzdrowiała, trzymaj się Słoneczko Twoja mamusia Cię nie zostawiła, będzie przy Tobie. .. teraz jest Twoim Aniołkiem i czuwa przy Tobie
 • Bardzo mi przykro :(
 • Moje kondolencje. Ciężki to czas dla rodziny i bliskich, nie ma słów które ulżą w cierpieniu jedyne co mogę powiedzieć to BARDZO MI PRZYKRO :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  gość(2017-03-14)
 • w tym rządzie kobieta i inni umeraja a nawet noe chca zrefundowac leku. Ale jak by takiego ministra czy innego wysoko postawionego urzędasa ktos z rodziny zalapal raka to by za darmoszke ten lek zrobili. Wstyd wstyd wstyd... witamy w polsce
Reklama