UWAGA!

Zmiana czasu na zimowy

 
Elbląg, Zdjęcie z konkursu Fotka miesiąca,
Zdjęcie z konkursu Fotka miesiąca, fot. SebastianStawinski

W niedzielę (25 października), zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Oznacza to, że wskazówki zegarów przesuwamy z godz. 3 na godz. 2. Punkty wyborcze otwarte będą według czasu po zmianie, w godz. 7.00-21.00.

Od 5 stycznia 2012 r. obowiązuje rozporządzenie w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2012-2016. Rozporządzenie zostało wydane na podstawie art. 3 ustawy z dnia 10 grudnia 2003 r. o czasie urzędowym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2004 r. Nr 16, poz. 144). Według wydanego rozporządzenia kolejna zmiana czasu czeka nas 27 marca 2016 roku. Wtedy, przechodząc na czas letni, przestawimy zegary z godz. 2 na 3.
      
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • piękne zdjęcie
  • Bzdura z tą zmianą czasu. Kiedyś zmieniali we wrześniu. później zakombinowali w październiku. Kiedyś tłumaczyli się przesyłami energii bo było dużo przedsiębiorstw, fabryk, kopalń i stoczni. Dzisiaj najwięcej darmozjadów zużywa energię w urzędach między 8-13
  • Zmiana czasu jest uzasadniana ekonomicznie - ma służyć lepszemu dostosowaniu czasu pracy do długości dnia i bardziej efektywnemu wykorzystaniu światła dziennego chyba tylkp ślepiec nie widzi że obecnie o 7.00 rano jest jeszcze ciemno dzięki zmianie czasu będzie juz jasno :) Obecnie ze miany czasu korzysta niemal cała Europa a na świecie z tego co pamietam ponad 70 państw.
  • Tylko większość firm nie pracuje 7 - 15,a 6 - 14,6 - 22,lub 6 - 6 dużo do myślenia daje ta zmiana czasu chociaż mi 30 latkowi nie przeszkadza, nie wiem co będzie gdy dożyję lat 70 ciu;) o ile dożyję przy swoim trybie życia odżywiania etc.
  • I cóż takiego ci daje do myślenia ta zmiana czasu? Jakieś teorie spiskowe?
  • wiekszość powiadasz więc zapewne dysponujesz danymi ile KONKRETNIE elbląskich firm "pracuje" od 6-14 a ile 7-15 a ile 6-6 ? bo zapewniam cie że nie tylko o firmy tu chodzi ale wystarczy nieco poczytac pozdrawiam :)
  • duży problem mają osoby chore, które muszą określone dawki leków np. insuliny przyjmować o dokładnych godzinach - teraz trzeba stopniowo zmieniać dawki
  • moja siostra jest cukrzykiem wystarczają jej 2 dni na przestawienie sie więc nie rób afery
Reklama