UWAGA!

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

 Elbląg, Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej
Fot. Anna Dembińska (arch. portElu)

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów dziś (28 marca), traci moc rozporządzenie nakazujące noszenie maseczek w komunikacji miejskiej. Ponadto w wagonach tramwajowych zostaje przywrócona możliwość samodzielnego otwierania drzwi przez pasażerów (za pomocą tzw. ciepłych przycisków).

ZKM w Elblągu informuje również o korektach w rozkładach jazdy linii nr 11, 17 i 24. Od 1 kwietnia wprowadzone zostaną następujące zmiany:

Linia nr 11

Na wyznaczonych kursach w dni robocze, pomiędzy przystankami Mazurska/Trójbet i Mazurska/ zakłady meblowe, trasa linii nr 11 została wydłużona do nowego przystanku (Mazurska/Meble) zlokalizowanego bezpośrednio przy adresie Mazurska 45 (wjazd do zakładu produkcyjnego).

Nowy wariant trasy został wprowadzony na okres testowy.

Ponadto w rozkładzie jazdy linii nr 11 wprowadzone zostały korekty obejmujące czasy przejazdu pomiędzy poszczególnymi przystankami na trasie.

Linia nr 17

W rozkładzie jazdy na dni robocze, odjazdy z pętli Odrodzenia zostały przesunięte z godz. 5:55 i 14:40, odpowiednio na godz. 5:52 i 14:36.

Linia nr 24

W rozkładzie jazdy na dni robocze, soboty i niedziele wprowadzone zostały korekty obejmujące czasy przejazdu pomiędzy poszczególnymi przystankami na trasie. Częściowo zmienione zostały również odjazdy z pętli na niektórych kursach wieczornych.

Nowe rozkłady jazdy można znaleźć na stronie ZKM.

Michał Górecki, kierownik działu zarządzania komunikacją, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To żeby podwozić do firmy meblarskiej pod furtę i elegancko wyasfaltowaną(to z kolei zasługa prezia) ulica dojazdową to was na to stać, ale żeby puścić 11 tkę z Nowakowa na Debicę na starych zasadach (trasa i kursy) to juz nie. Lepiej utrzymywać dwie linie, tą tidiotyczna z Nad Jaru do Rubna i 22 z Odrodzenia na Dębicę.
 • Nadal brakuje bezpośredniego połączenia pętli na Ogólnej z cmentarzem na Dębicy. O innych sprawach szkoda pisać, nic to nie zmienia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  2
  Ja też tu mieszkam(2022-03-28)
 • ZKM to totalne dno
 • otwieranie przez prowadzącego akurat mogłoby zostać, było to dość wygodne
 • Na stronie zkm rozklad jazdy z grudnia 2021.
 • Od kiedy zlikwidowano bezpośrednie połączenie z ul. Ogólnej na Dębicę zwłaszcza starsze osoby mają utrudniony przejazd na cmentarz. Przesiadki nie ułatwiają tej sprawy i rzadziej możemy odwiedzać naszych bliskich zmarłych. Po tych zmianach wyjazd z Nad Jaru do wielu miejsc stał się trudniejszy.
 • Pociag przyjeżdża, a autobus/tramwaj odjeżdża.
 • Dziś szedłem z elektrowni w stronę Dąbka. Czemu? Nic nie jechalo na dworzec w ciągu prawie godziny na rozkładzie! Myślę sobie. Wsiądę przy rynku w coś. Niestety. Za 40 min tramwaj nr...5.A autobusu zero, który jechał by jak Pan Bóg nakazał przez Hetmańska i Grunwaldzka. Szedłem więc z buta na dworzec. I dopiero na grunwaldzkiej minął mnie tramwaj nr 4. Dzięki ci Wróblewski. Dzięki zkm. W 2023 skończycie na smietniku
 • Mazurska Meble - co za cudowna nazwa.
 • @Tłuki - Trzeba było pojechać np na plac Słowianki i tam wsiacs do np 1 lub 21 i jest się na dworcu... I tak są bilety czasowe więc w czym problem? Jak się chce to można; )
 • @Tłuki - tramwaj na plac słowiański i stamtąd tramwaj lub autobus bo są czasowe bilety - robisz problem tam gdzie go nie ma.
 • Z Zawady na dworzec jeden autobus i to okrężną trasą. Przywrócić 9 przez Hetmańską!!! Do Próchnika z miasta nie ma czym dojechać, bo 24 robi sobie kółeczko!!!! Ta osoba za to odpowiedzialna ma jakieś wykształcenie??? Hashtagi: #Aska
Reklama