UWAGA!

Zmiany w komunikacji kolejowej z Olsztyna do Elbląga

 Elbląg, Dworzec w Elblągu,
Dworzec w Elblągu, fot. Anna Dembińska

Już od czwartku (14 kwietnia) pasażerów czekają zmiany w połączeniach na trasie kolejowej z Olsztyna do Elbląga. Wprowadzona zostanie między innymi autobusowa komunikacja zastępcza.

Zmiany w komunikacji kolejowej na trasie Olsztyn - Elbląg będą związane z pracami remontowymi na dworcu głównym w Olsztynie. Polskie Linie Kolejowe przystąpiły do rozbiórki pierwszego peronu na tej stacji.

- Demontowane są stare tory, podkłady, elementy sieci trakcyjnej. Pracownicy wykonawcy rozpoczęli już rozbiórkę peronu nr 4. Od 14 kwietnia rozpoczną się prace na torach w okolicy wiaduktu drogowego na ul. Limanowskiego w Olsztynie. Zamontowane będą rozjazdy, które zwiększą możliwości prowadzenia ruchu pociągów i zapewnią lepszą obsługę nowego przystanku Olsztyn Śródmieście – informuje Martyn Janduła z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

Będzie się to wiązało ze zmianami w komunikacji kolejowej od 14 kwietnia na trasie z Olsztyna do Elbląga

- W związku z szerokim zakresem robót wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji z Olsztyna Głównego w stronę Olsztyna Gutkowa i dalej do Elbląga. Prace zostały uwzględnione w rozkładzie jazdy i ustalone z przewoźnikami. Od 14 kwietnia pociągi dalekobieżne PKP Intercity łączące Olsztyn z Trójmiastem pojadą trasą zmienioną przez Ostródę i Iławę. Na dotychczasowej trasie przez Morąg, Elbląg i Malbork wprowadzona będzie autobusowa komunikacja zastępcza. Pociągi regionalne PolRegio do Elbląga i Malborka będą rozpoczynały i kończyły bieg na przystanku Olsztyn Likusy. Na odcinku Olsztyn Likusy – Olsztyn Główny podróżnych przewiozą autobusy – informuje Martyn Janduła.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama