UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zmiany w PIH

1 kwietnia wchodzi w życie nowa ustawa o Inspekcji Handlowej. Zgodnie z nią część kompetencji inspekcji przejmą nowopowstałe instytucje kontrolne. IH będzie miała przede wszystkim obowiązek dbania o prawa konsumenta.

Zgodnie z nową ustawą Inspekcja Handlowa ma zajmować się kontrolą sprzedawanych produktów pod względem oznakowania i sprawdzania, czy oznakowania te nie są sfałszowane. Z kompetencji Inspekcji Handlowej wyłączono natomiast badanie jakości artykułów rolno-spożywczych i używek. Te zadania przejmie nowopowstała instytucja - Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych oraz Inspekcja Sanitarna. IH nie będzie także zajmowała się już kontrolą banków, ubezpieczalni, urzędów pocztowych i telekomunikacyjnych, biur pośrednictwa finansowego, informatycznych, naukowo-badawczych, edukacyjnych oraz w zakresie zdrowia i opieki społecznej. Spod nadzoru IH wyłączono również producentów energii lub prowadzących handel energią oraz producentów paliw. Nowym rozwiązaniem ustawowym jest uprawnienie wojewódzkich inspektorów do prowadzenia list rzeczoznawców do spraw jakości produktów i usług. Dotychczas IH, załatwiając skargi konsumentów, podejmowała mediację na podstawie m.in. dokumentacji przedstawionej przez sprzedawcę, zawierającą opinię rzeczoznawcy, która nie zawsze była fachowa, a często bardzo stronnicza. Powoływanie rzeczoznawców przez wojewódzkich inspektorów może wpłynąć na zwiększenie liczby pozytywnie załatwionych skarg.
     Inspekcja Handlowa zajmować się będzie także mediacją w celu ochrony praw konsumenta, organizowaniem i prowadzeniem polubownych sądów konsumenckich oraz prowadzeniem poradnictwa dla konsumentów.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama