UWAGA!

Znaczek z Niemenem

Poczta Polska wprowadziła do sprzedaży znaczek poświęcony zmarłemu w styczniu br. Czesławowi Niemenowi. Cena znaczka to 1 zł 25 gr.

Jak wyjaśnia Tadeusz Bartkowiak, dyrektor generalny Poczty Polskiej to hołd Poczty oddany wielkiemu artyście.
     - Mam nadzieję, że przygotowany przez nas znaczek pocztowy spełni oczekiwania wielbicieli talentu Czesława Niemena - dodaje dyrektor Bartkowiak.
     Ten nieustająco poszukujący dróg rozwoju artysta i wielka indywidualność, odszedł 17 stycznia 2004 r. Zapisał się w historii polskiej kultury jako wybitny wokalista, instrumentalista i kompozytor, a także poeta, felietonista i malarz. W naszej pamięci na zawsze pozostaną takie utwory jak: "Dziwny jest ten świat", "Czy mnie jeszcze pamiętasz", "Pod papugami", "Wiem, że nie wrócisz", "Nim przyjdzie wiosna", "Bema pamięci żałobny rapsod"... W swoich utworach Czesław Niemen niejednokrotnie odwoływał się do tekstów poetów romantycznych: Cypriana Kamila Norwida, Adama Asnyka i Kazimierza Przerwy – Tetmajera. Do sprzedaży trafiło 500 tys. znaczków z podobizną Czesława Niemena.
     I jeszcze informacja dla filatelistów i miłośników sportów motorowych. 11 września Poczta Polska zapowiada wydanie nowej serii czterech znaczków pn. "Sporty motorowe" poświęconej żużlowi, sportom samochodowym, kartingowi, sportom motocyklowym. Emisja znaczków pocztowych zbiegnie się w czasie z "Sześciodniówką Motocyklową" - jednymi z najstarszych na świecie zawodów rangi Mistrzostw Świata. Patronem zawodów jest Międzynarodowa Federacja Motocyklowa obchodząca w tym roku 100 - lecie.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Nie zbieram znaczków, chociaz mam śliczny klaser z czasu dzieciństwa. Ale bardzo cieszę się z pomysłu Poczty Polskiej. Niemen jest moim najukochańszym Artystą. Jego śmierć, to symbol końca czasów, które są moją młodością. Odszedł Artysta i Człowiek wyjątkowy. I ten znaczek kupię na pewno!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    Tamara(2004-09-13)
Reklama