UWAGA!

Znak swoje, a kierowcy swoje

 Elbląg, Znak swoje, a kierowcy swoje
Znak swoje, a kierowcy swoje (fot. WS)

Od wczoraj (28 listopada) przy ul. Żeromskiego funkcjonują naprzeciwko siebie hipermarket Leclerc i dyskont Biedronka. Klienci robiący tam zakupy są zadowoleni, a co z kierowcami? Problemem są ci, którzy nie stosują się do znaku nakazu skrętu w prawo - w ul. Żeromskiego z terenu hipermarketu. Zobacz więcej zdjęć.

Znak C-2 (nakaz skrętu w prawo) przy wyjeździe z Leclerca stoi już od roku. W założeniach miał on spowodować lepszy wyjazd klientów z terenu hipermarketu. I wszystko byłoby dobrze, gdyby tylko kierowcy się do niego stosowali. Skręcając w prawo kilkadziesiąt metrów dalej jest rondo, na którym można swobodnie zawrócić i pojechać w kierunku Al. Grunwaldzkiej. Odległość niewielka, przepustowość wyjazdu z parkingu większa, brak korków. Dlaczego więc kierowcy nie stosują się do znaku nakazu?
       Od wczoraj naprzeciwko wyjazdu z hipermarketu jest wjazd na parking nowej Biedronki. Wyjechać z niego można - w przeciwieństwie do wyjazdu z hipermarketu - w trzech kierunkach: w lewo, prosto i w prawo. Obserwując całą sytuację odnieśliśmy nieodparte wrażenie, że coś tu nie jest w porządku. Hipermarket zadbał o jak najszybszy i jak najmniej kolizyjny wyjazd swoich klientów z parkingu. Jednak dochodzi na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego z dwoma wyjazdami nie tylko do łamania przepisów ruchu drogowego, ale również do niebezpiecznych sytuacji czy nawet kolizji.
       Podczas kilkuminutowego pobytu w rejonie tego skrzyżowania zauważyliśmy kilkanaście pojazdów, których kierowcy nie przestrzegali znaku nakazu skrętu w prawo. Byliśmy tam w godzinach przedpołudniowych, a problem narasta po południu, gdy sklepy odwiedza większa liczba osób. Otrzymujemy wiele sygnałów o kierowcach wyjeżdżających z terenu hipermarketu w lewo. Od wczorajszego popołudnia doszła jeszcze jazda wielu "mistrzów kierownicy" prosto, do dyskontu.
       Sytuacja robi się napięta, słychać krzyki niezadowolonych kierowców i sygnały klaksonów. 
       Zbliżają się święta, więc i czas wzmożonych zakupów. Aż strach pomyśleć, co tam będzie się działo...
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama