UWAGA!

Znalazłeś? Oddaj

 
Elbląg, Znalazłeś? Oddaj

Znalazłeś i zatrzymałeś sobie cudzą rzecz? Licz się z konsekwencjami prawnymi. Za przywłaszczenie cudzej rzeczy, której wartość nie przekracza 435 zł grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Za taki czyn odpowie 18-letni mieszkaniec Braniewa, przy którym podczas kontroli policjanci znaleźli utracony we wrześniu telefon komórkowy.

Policjanci z patrolu prewencyjnego podczas nocnej kontroli grupki młodzieży gromadzącej się na terenie bazaru miejskiego ujawnili u jednego z nich telefon komórkowy, który widniał w policyjnych bazach jako utracony. 18-latek przyznał się, że znalazł telefon na jednej z braniewskich ulic.
       Przypominamy, że przywłaszczenie cudzej rzeczy ruchomej, której wartość nie przekracza 1/4 minimalnego wynagrodzenia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Obowiązki i uprawnienia znalazcy rzeczy wymienione są w Ustawie o rzeczach znalezionych z dnia 20 lutego 2015 roku, zgodnie z którą osobą która znalazła rzecz i nie zna osoby uprawnionej do jej odbioru lub nie zna jej miejsca pobytu, niezwłocznie
       zawiadamia o znalezieniu rzeczy starostę właściwego ze względu na miejsce zamieszkania znalazcy lub miejsce znalezienia rzeczy (właściwy starosta).
      
st. sierż.Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Może ktos po prostu wyrzucił telefon bo mu sie nie spodobał i wtedy nie jest to przywłaszczenie
 • " Przypominamy, że przywłaszczenie cudzej rzeczy ruchomej, której wartość nie przekracza 1/4 minimalnego wynagrodzenia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. " nie przekracza, to jak przekracza to co szubienica czy dożywocie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  bynio199(2015-10-11)
 • skoro był w policyjnej bazie jako utracony to nie pisz bzdur że go ktoś mógł wyrzucić, ty też wyrzucasz jakieś rzeczy a potem idziesz na policje i je podajesz ?
 • Ludzie są. .. różni. Niejeden zgubił telefon a potem zgłosił, że ukradli. Miałem taką sytuację. Jeden najpierw znalazł na parkingu. A drugi, że go okradziono w autobusie. Chodziło o ten sam telefon, nie znali się nawzajem. Dopiero po dłuższym czasie, chłopak, który zgubił, przyznał się, że tak naprawdę to nie wie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lombard.u...(2015-10-12)
 • pozdro Daniel :)
 • .. .. .znalezione nie kradzione!!!!!
Reklama