UWAGA!

Znasz języki? Masz większe szanse na pracę!

 Znasz języki? Masz większe szanse na pracę!

W Elblągu pracodawcy szukają osób posługujących się biegle obcymi językami. Nawet co czwarte ogłoszenie zawiera wymóg znajomości angielskiego, niemieckiego czy francuskiego. Sprawdź, w których zawodach nie obejdziesz się bez tej umiejętności.

Warunek konieczny
       Możliwość porozumienia z osobami z innych krajów powoli staje się standardem na rynku pracy. Z analiz Pracuj.pl* wynika, że pracodawcy w całym kraju coraz częściej szukają poliglotów. Znajomość języka angielskiego pojawia się w niemal co 2. ogłoszeniu rekrutacyjnym. Ceniony jest także niemiecki (9 proc. ogłoszeń) i francuski (3 proc.).
      
       Do you speak English?
       W Elblągu pracodawcy stawiają głównie na język Szekspira. Jest on nieodzowny, jeśli aplikujesz o pracę w IT. W tej branży musisz posługiwać się nim naprawdę biegle, bo zdarza się, że część procesu rekrutacyjnego lub nawet jego całość prowadzona jest po angielsku.
      
       Także w sprzedaży zwiększysz swoje szanse, jeśli możesz się wykazać co najmniej komunikatywną znajomością tego języka. Zazwyczaj wymagają go duże firmy i międzynarodowe korporacje. Handlowiec, przedstawiciel naukowy, doradca techniczno-handlowy to posady, o które aplikując, często trzeba wykazać się angielskim.
      
       Dużo wyższe umiejętności komunikacji w tym języku są wymagane od kandydatów na stanowiska kierownicze. Na przykład dyrektor działu handlowego musi swobodnie porozumiewać się w języku angielskim, tak, aby był w stanie poprowadzić spotkanie czy złożyć raport.
      
       Nie taki popularny niemiecki
       Elbląscy pracodawcy rzadko szukają osób znających niemiecki czy francuski. Ogłoszenia o pracę z wpisanymi do wymagań tymi językami pojawiają się sporadycznie. Nie oznacza to jednak, że godziny nauki słówek i gramatyki są niepotrzebne. Zdarza się, że pracodawcy z branży handlowej czy IT traktują biegłość w języku francuskim lub niemieckim jako dodatkowy atut. Warto więc sięgnąć po książkę i podszlifować słownictwo.
      
       Jeśli chcesz się przekonać, kto w Elblągu szuka pracowników i na jakim poziomie wymaga od nich znajomości języków, zajrzyj tutaj. Aktualne oferty pracy czekają!
      
       * analiza Pracuj.pl ogłoszeń rekrutacyjnych opublikowanych w I półroczu 2015 r.
      
      
--------- Artykuł partnera -----------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie