UWAGA!

Znika kolejna kamienica

Kolejna przedwojenna kamienica zniknęła z krajobrazu Elbląga. Tym razem rozbiórki doczekał się budynek przy ul. Traugutta 64, wybudowany w 1910 roku.Zobacz zdjęcia i film z rozbiórki.

Kamienica już została ogrodzona, trwają pierwsze prace rozbiórkowe. - Budynek, w którym znajdowało się 12 lokali mieszkalnych pochodzi z 1910 roku, musi być rozebrany ze względu na zły stan techniczny – wyjaśnia Artur Adamczuk, dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych. - Rodziny, które kiedyś tutaj mieszkały, zostały przeniesione do innych lokali komunalnych na terenie miasta. Prace są prowadzone zgodnie z planem rozbiórek i powinny się zakończyć do 9 grudnia.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dawny Pekin. .. Pamiętam jak cały Elbląg bał się Pekińczyków
 • W Niemczech takie kamienice są na bieżące remontowane, a czynsz za 100 metrowe mieszkanie w takim budynku to prawie 1000 euro. No cóż u Nas nic sie nie opłaca, niedługo w Elblągu będzie wszystko "nowe".
 • Postawią w tym miejscu kolejną Biedronkę czy Lidla?
 • Budynku już nie ma :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  blabla2(2015-11-21)
 • Ciekawa polityka ZBK-zamiast budować mieszkania ludziom, ZBK burzy, likwidje. Mister Adanczuk, jaką premię se przyznałe ś chłopie za ten cud-racjonalizatorski pomymysł?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  3
  kokospoko(2015-11-21)
 • Takie stare budynki powinni przenosic za kanal tworzac tam dzielnice przypominajaca naprawde stara starowke, ale to miasto rzadzone jest przez nieudacznikow do dnia dzisiejszego, niektorzy z nich przeniesli sobie kamienice pzpru i postawili tam od tak na srodku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  12
  architektzygmunt(2015-11-21)
 • Tylko kogo w miescie było by stać na 3 razy większy czynsz do zapłacenia, po drugie jak już to lokalizacja srednia za takie pieniądze ---do kolegi z 2 postu, mojego przedmówcę popieram w 100% przenieść budynek jak ten z 12-go Lutego
 • to trzeba było ją kupić, zinwentaryzować, (zarobić na rozbiórce) przewieźć za kanał, zrekonstruować, wynająć takim mądrym Elblążanom jak wy. Czemu tego nie zrobiliście elbląskie gapy bez refleksu. Hero
 • Należy zburzyć też budynek przy ul. Traugutta 44.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  kropla(2015-11-21)
 • do "hahahahahahahahaha". A może te elblążaczki, o których wspominasz, nie muszą szukać pracy bo sami zatrudniają pracowników, administracyjna żenado.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  hehehehe(2015-11-21)
 • Nie ma sensu remontować tego typu kamienic i brać horrendalne kwoty za metr tak jak Niemcy. Tam wszystkie pomieszczenia są przejściowe, z kuchni wchodzisz do pokoju z pokoju do kolejnego pokoju. Nikt by nie zapłacił kupy forsy za tego typu mieszkanie. Lepiej skupić wydatki na prawdziwe zabytki a nie ładować w wątpliwej jakości i wyglądu budynki tylko dlatego, że mają 100 lat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  5
  AnaHana(2015-11-21)
 • Galeria Prado w Madrycie to to nie jest. .. .. Buldożer w ruch i po krzyku. Cholera, że tak długo stała ta ruina w Elblągu.
Reklama