UWAGA!

Znikają budki z targowiska

 
Elbląg, Znikają budki z targowiska
(fot. Agnieszka Jasionowska)

Z miejskiego targowiska znika część blaszanych straganów. - Dzierżawcy nie chcieli już w nich prowadzić działalności, więc postanowiliśmy je rozebrać i uporządkować ten teren – mówi Agnieszka Bienert, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza targowiskiem przy ul. Dąbka.

Część blaszanych straganów już została rozebrana, w sumie z tej części targowiska zniknie 16 budek. - Reszta oczywiście pozostanie, likwidowane stragany stanowią około 10 procent wszystkich istniejących w tym miejscu – mówi Agnieszka Bienert, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Rozbieramy je, bo dzierżawcy nie chcieli już w nich prowadzić działalności gospodarczej. Od dłuższego czasu stały puste, nikt też nie chciał ich od dzierżawców odkupić.
       Jak zapewnia dyrekcja MOSiR, teren po likwidowanych straganach zostanie uporządkowany. Niewykluczone, że w to miejsce zostanie przeniesiony tak zwany pchli targ, który mieści się przy wyjeździe z targowiska w kierunku ul. Robotniczej.
       - To jest niebezpieczne miejsce zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. Niewykluczone, że zaproponujemy sprzedawcom zmianę ich lokalizacji, ale decyzję podejmiemy na wiosnę. Teren po likwidowanych straganach wymaga uporządkowania – dodaje Agnieszka Bienert.
       Koszt dzierżawy metra kwadratowego powierzchni pod blaszanymi straganami na targowisku miejskim wynosi 12,20 zł miesięcznie.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • no i dobrze
 • Elbląg- miasto wymarłe gdzie nawet stragany nie zarobią na swoje utrzymanie. Ciekawi mnie też jak Gildia funkcjonuje do której pies z kulawą nogą nie zagląda, zaraz też pewnie zlikwidują.
 • Słaby ten zarządca skoro pchli tsrg ssmowolnie się panoszy po trawie i chodnikach. SYF KI... IMOGIŁA. Ten cały MOSIR powinni rozwalić i dać w zarząd prywatnemu zarządcy. Zobaczycie wtedy jsk rynek będzie funkvjonował. Jest przy Brzeskiej pusty parking MOSIRu . Samocjody parkują na wysepkach przed parkingiem i nikt nie resguje do momentu aź auta się porysują. Policja i straź ms to w nosie bo tskie jest przyzwolenie !
 • Koszt dzierżawy 12,20 PLN za godzinę czy za rok ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  1
  Bezdomny(2014-10-23)
 • @bezdomny za metr kwadratowy ta dzierżawa
 • Rzut kalafiorem? Slalom między skrzynkami? Jaką dziedzinę sportu czy rodzaj rekreacji uprawia się na miejskim targowisku? Dlaczego to MOSiR (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji) zarządza targowiskiem?!
 • BO Departament kultury i sportu odmówił hahah
 • Niby tylko blaszane budy ale jednak, w Elblągu wszystko się niszczy. Klimatyczne zakupy z duszą u prywatnych sprzedawców zastąpiły robo-sztuczne markety. Zakładów produkcyjnych też z roku na rok coraz mniej i jedynym sposobem na "zarobek" wydaje się zatrudnienie w jednym z tych marketów :/
 • Jeszcze trochę i cały ten bazar zniknie. Jeszcze giełda samochodowa powinna zniknąć. WSZYSTKO przenieśc na Modrzewinę TAM TEN CYRK rodem z PRL-u.
 • Wszystko zniszczą nikt nie wspiera lokalnej małej przedsiębiorczości, nikt im nie pomaga zwalniając z opłat tak by mogli złapać oddech. Wręcz przeciwnie butem do ziemi. Ktoś z was by chciał w takim blaszaku zimować z towarem? Dopóki młodzi ludzie nie zaczną w tym mieście rządzić uczciwie i z pomysłem czeka nas zwijanie asfaltu. To ostatnie wybory prezydenta.Następne będą Burmistrza to pewne. Widzieliście program KNP na stronie www. Fakt socjalu tam nie ma, ale to jest realne co mówią. Są już miasta które idą tym tokiem myślenia. Wychodzą z długów i przyciągają inwestorów. Trzeba tylko zmienić myślenie i odepchnąć piaskowych dziadków od koryta. Myślcie błagam Was. Czas nam się kończy i zaraz będziemy skansenem emerytalno- urzędniczym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  2
  Andrzej43(2014-10-23)
 • KNP? nieee, dziękuję, NIgdy nie wybiorę, nie słuchać propagandy bo ja też mogę napisać, że na wierzbie rosną banany a za rogiem ufo rozdaje dolary. Nie ufajcie KNP, Nigdy ich nei wybierajcie!!!!!
 • Spoko, jeżeli dusza to dla Ciebie brak przymierzalni, hulający wiatr i sprzedawcy wyrywający sobie klientów.
Reklama