UWAGA!

Znów gorąco wokół krwi

 Elbląg, Znów gorąco wokół krwi
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Od 1 stycznia Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Elblągu przestanie dyżurować całodobowo. Taką decyzję podjęła dyrekcja w Olsztynie. - Jesteśmy zaskoczeni, na pewno będziemy interweniować w tej sprawie – dowiedzieliśmy się w elbląskich szpitalach, które korzystają z banku krwi w placówce przy ul. Bema.

O tym, że krew to najcenniejszy lek nikogo nie trzeba przekonywać. Szpitalom z regionu elbląskiego i pacjentom zapewnia ją terenowy oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Bema, gdzie krew oddają mieszkańcy Elbląga i okolic. Jest ona następnie transportowana do Olsztyna, przetwarzana i wraca do Elbląga – do banku krwi, z którego całodobowo korzystają szpitale.
       - Od 1 stycznia ma się to zmienić. Elbląski oddział nie będzie już dyżurował całodobowo, ale tylko do godz. 15. A to oznacza, że gdy szpitalom na przykład w nocy zabraknie krwi, będą musieli po nią jeździć do Olsztyna – mówi jedna Czytelniczek, która do nas zadzwoniła w tej sprawie. - Pismo z decyzją trafiło już do terenowego oddziału i szpitali – dodała.
       - Tak, otrzymaliśmy już to pismo i jesteśmy nim mocno zaniepokojeni. Na pewno będziemy interweniować w tej sprawie, przygotujemy po świętach odpowiednie pismo, wyrażające naszą dezaprobatę dla takiej decyzji – powiedziała nam Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego Świętego Jana Pawła II w Elblągu.
       O przyczyny tej decyzji chcieliśmy dzisiaj zapytać dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, ale niestety nie udało nam się z nią skontaktować. Wysłaliśmy pytania w tej sprawie mailem. Czekamy na odpowiedź.
       To kolejna próba ograniczenia działalności elbląskiego oddziału CKK. Poprzednia miała miejsce pod koniec 2015 roku. Wówczas dyrekcja RCKiK w Olsztynie również chciała skrócić godziny pracy elbląskiego oddziału. Po rozmowach z prezydentem Elbląga decyzja została wstrzymana. Czy teraz będzie podobnie?
       Przypomnijmy, że w Elblągu co roku pozyskiwanych jest około 5 tysięcy jednostek krwi. W bazie krwiodawców jest zarejestrowanych około 600 osób. Średnio dziennie placówkę odwiedza około 20 krwiodawców
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jakim prawem krew z Elbląga jedzie do tych b... i tam jest przetwarzana i resztki wracają z łaski na Elbląg. Czy nikt w Elblągu nie umie zrobić porządku z Olsztynem. Czy boicie się bo ja to życzę żeby ich h. Trafił za to co zrobili i robią z moim miastem. Olsztyn był i będzie wiocha bagienna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  0
  Elbląg do Pomorza(2017-12-22)
 • Dziękujemy ci buzek, gintoft i inne mendy Niedługo Elbląg zaorają. Elbląg przeznaczył 400 tys zł na drogi, olsztyn 400 mln
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40
  1
  moher(2017-12-22)
 • A jehowi jak się cieszą !!
 • Ten bandycki olsztyn to "mordercy" Elbląga. Ile te parszywe hieny instytucji i dobra w Elblągu zniszczyli. tRZEBA COŚ Z TYM ZROBIĆ !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  45
  0
  Elblążanie(2017-12-22)
 • Totalny debilizm, I co jak zabraknie krwi dla pacjenta to do Olsztyna pech wypadek, korek krew nie dojeżdża i pacjent umiera. Czy w końcu władze zaczną myśleć nie dać się. Olsztyn tylko doi z nas kasę. ELBLĄG DO POMORZA dołączy a od nich Odłączyć odciąć pępowinę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  0
  haneczka(2017-12-22)
 • Jakby każdy raz w roku oddał krew jak ja to by było opór!!!
 • Kiedyś były województwa normalne ale przyszły rządy zdrady i zrobili landy
 • Tylko Ruch 11 listopada Mariana Kowalskiego!!!!! PiS już się kończy.
 • Najlepszy był wariant województw 25 wg docenta Szczepkowskiego z Torunia!!!!! Ale w 99 wygrały PSL i SLD.
 • Czas zmienić województwa na wariant 25.
 • macie swój jolsztyn wieś. Nic im nie życzymy żeby ich h. strzelił i ro****ło się te miasto.
 • To jest zwykłe złodziejstwo ze strony olsztyna. Krew jest pobierana w Elblągu w olsztynie przetwarzana a do Elbląga trafiają resztki. To w takim razie olsztyn za każdy litr krwi ma zapłacić Elblążanom. ZŁODZIEJE bagienne.
Reklama