UWAGA!

Zobacz, o czym dyskutowali radni na nadzwyczajnej sesji

Dzisiaj odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Elblągu. Radni przeprowadzili ją zdalnie, pod dyskusję i głosowanie przygotowano kilka projektów uchwał, wśród nich dotyczące biurowca, jaki ma powstać na Wyspie Spichrzów i likwidacji pogotowia socjalnego przy ul. Królewieckiej. Zobacz relację wideo.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zostańcie w domach i wystawcie cały ten wasz urząd na sprzedaż Będzie lepiej dla wszystkich
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  9
  Z i e l a r z (2020-04-16)
 • Niech radni zapytają elbląski sanepid dlaczego nie robią testów osobom po kwarantannie. Nie robią testów. Mój znajomy niedawno wrócił z zagranicy, aktualnie odbywa kwarantannę. Za kilka dni wraca do domu do starszych rodziców oraz do pracy. Ostatnio ma podwyższoną temperaturę. zadzwonił do elbląskiego sanepidu z prośba o test. Sanepid odmówił. Co ma zrobić? Może powinien w pierwszej kolejności po odbyciu kwarantanny udać się OSOBIŚCIE DO SANEPIDU NASTĘPNIE DO ODDZIAŁU NFZ i zapytałć jeszcze raz o testy ? Twarzą w twarz, tak jak z domownikami. Jak myślicie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  35
  2
  Zajmijcie się tym(2020-04-16)
 • To prezydent zwołał radę / jak to powiedział Czyżyk /, czy prosił o jej zwołanie / jak to powiedział Wróblewski? Bo jeśli pan Czyżyk "wygadał"się to czy rada jest radą prezydenta, czy radą miasta?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  3
  wicia(2020-04-16)
 • Według waszych oficjalnych danych na kwarantannie jest tylko kilkanaście osób w Elblągu. Nie macie kilkunastu testów? Ryzykujecie rozprzestrzenianie się choroby bo sępicie na testy dla osób po kwarantannie? Przecież politycy w telewizji zapewniają, że testów jest pod dostatkiem. No to jak to jest? Narażacie życie elblążan, dlaczego? Przecież lekarze i ludzie powracający z zagranicy po kwarantannie powinni mieć priorytetowy dostęp do testów, aby nie zarażać innych. Co tu się dzieje???
 • I na co i po co i komu ta sesja ? Tu juz nic się nie urodzi, smutno to się kończy, a myśleli ze kadencyjka będzie latwa, lekka i przyjemna, a tu koniec będzie niewesoly taki jak i sytuacja w miescie, nie ma co w życiu być hardym, a nawet przebieglosc nie zawsze zda egzamin,
 • to już koniec tej zenujacej kadencjii... cały obraz wladzy i nieudolności.. góry....
 • Dlaczego podczas wyborów obywatele będą zmuszeni do złamania konstytucyjnej zasady tajności wyborów? Jeśli kartę do głosowania będą musieli umieścić w kopercie wraz z oświadczeniem o, ,tajnym i osobistym oddaniu głosu”. Czyli w przesłanym pakiecie oprócz karty wyborczej z zaznaczonym kandydatem na prezydenta będą dane osobowe wyborcy !!!! Nie można wg mnie łączyć karty z oświadczeniem, gdyż wystąpi tu identyfikacja danych wyborcy wraz z jego preferencją polityczną. Według mnie karta wyborcza powinna być rozdzielona z oświadczeniem i wysłana osobno. W innym przypadku występuje łatwość przypisania preferencji politycznych danemu wyborcy.
 • Jeszcze tylko 3,5 roku i będzie ...niczego nie będzie.
 • No właśnie. Do urny wyborca wrzuca tylko karte do głosowania. Natomiast identyfikacja uprawnionego wyborcy jest na oddzielnym arkuszu którym dysponuje komisja w lokalu wyborczym. Czyli nie ma faktycznego połączenia preferencji wyborcy z jego kandydatem. Pełna anonimizacja. W przypadku umieszczenia karty z oddanym głosem i oświadczeniem wyborcy z jego danymi osobowymi mozna ustalić jego preferencję wyborczą co jest złamaniem zasady tajności. Dlaczego ktoś otwierający taką kopertę ma dowiedzieć się że Kowalski głosował na kandydata X lub Y ? W lokalu wyborczym takie rzeczy nie miałyby miejsca. No chyba że oświadczenie prześlemy osobno, a kartę z głosem osobno. Wtedy nikt nie ustali naszych preferencji. Dobrze rozumuje ?
 • W dalszym ciągu wypowiedzi prezydenta są niezrozumiałe, mówi i mówi i cóż z nich wynika? panie Czyżyk nie mówi się tutej, tylko tutaj i robisz pan dużo innych błędów językowych. Czy dla "równowagi"językowej, tak zadziałano, żeby miastem kierowali podobni sobie ludzie?
 • Według oficjalnych danych w Elblągu aktualnie 2 osoby na kwarantannie
 • PODOBA MI SIE PAN MISSAN. BRAWO!!! Zapunktowal juz na starcie.
Reklama