UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zobacz relację z nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej

2020-05-27
Aktualizowany 2020-05-27 15:55

Dzisiaj (27 maja) odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Elblągu. Radni w trybie zdalnym zdecydowali zaledwie jednym głosem, że zaskarżą do sądu decyzję wojewody, który unieważnił wcześniejszą uchwałę w sprawie likwidacji Pogotowia Socjalnego.

O likwidacji Pogotowia Socjalnego piszemy od kilku tygodni. Rada Miejska podjęła taką decyzję w ekspresowym tempie na nadzwyczajnej sesji 11 głosami za, 9 przeciw i 5 wstrzymującymi się. Wojewoda ją jednak unieważnił, dopatrując się braku konsultacji społecznych ze związkami zawodowymi. Sprawa ponownie wraca więc na forum elbląskiej Rady Miejskiej.

Prezydent i przedstawiciele koalicyjnym klubów w Radzie Miejskiej uważają, że wojewoda podejmując decyzję, źle ją uzasadnił. Powołują się na wyroki sądów administracyjnych i opinię ratuszowych prawników, którzy uważają, że konsultacje w przypadku likwidacji Pogotowia Socjalnego nie były wymagane prawem. Dlatego przygotowali na nadzwyczajną sesją projekt uchwały, w którym Rada Miejska ma zgodzić się na zaskarżenie decyzji wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. O tym, że skargę RM wyśle, zdecydował jeden głos. 

Podczas dzisiejszych obrad radni głosowali nad kilkoma innymi uchwałami, m.in. w sprawach zmian w budżecie miasta. Uczcili też 30. rocznicę powstania samorządu terytorialnego w Polsce. 

 

Zobacz retransmisję sesji przy artykule.

 

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama