UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żołnierze lecą do Syrii

Dziś (26 lutego) w Centrum Szkolenia na Potrzeby Sił Pokojowych w Kielcach odbywa się uroczystość pożegnania 29. Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego UNDOF w Syrii. Główny trzon 29. Zmiany stanowią żołnierze 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej wchodzącej w skład 16 PDZ, którzy są uzupełniani przez żołnierzy z pozostałych jednostek naszej dywizji.

- W skład zmiany wchodzi około 260 żołnierzy zawodowych, nadterminowych oraz zasadniczej służby wojskowej, którzy od października 2007 roku rozpoczęli przygotowania do misji - informuje rzecznik prasowy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej mjr Zbigniew Tuszyński. - W trakcie szkolenia w ośrodku w Kielcach „misjonarze” zapoznali się z aspektami kulturowymi i politycznymi występującymi w rejonie misji, zagrożeniami sanitarno-epidemiologicznymi, zasadami współpracy cywilno-wojskowej, prawem międzynarodowym oraz prawami człowieka. Od jutra rozpocznie się rotacja i przejmowanie zadań i obowiązków od 28. Zmiany, którą także tworzą żołnierze 16 PDZ. Zakończenie rotacji przewidywane jest na koniec marca.
     Siły Rozdzielająco-Obserwacyjne UNDOF w Syrii utworzone zostały w 1974 r. Rada Bezpieczeństwa ONZ mianowała na ich pierwszego dowódcę peruwiańskiego generała Gonzago Brizeno. Powstanie sił UNDOF było konsekwencją zaatakowania przez koalicję wojsk państw arabskich 6 października 1973 r. Izraela. Główne zadania sił UNDOF to utrzymanie zawieszenia ognia pomiędzy Izraelem i Syrią i kontrolowanie przestrzegania porozumienia o rozdzieleniu wojsk.
     UNDOF liczy ok. 1100 uzbrojonych żołnierzy, ok. 80 obserwatorów wojskowych oraz prawie 40 pracowników cywilnych misji ONZ. W skład tych sił wchodzą także polscy żołnierze, a od kilku lat skład kolejnych Zmian stanowią żołnierze 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama