UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żółta kartka od strażników. Ale za co?

 
Elbląg, Żółta kartka od strażników. Ale za co?

Rozwój motoryzacji w ostatnich latach spowodował znaczny wzrost liczby pojazdów na terenie Polski, a tym samym również na terenie naszego miasta. To z kolei spowodowało bardzo duży wzrost wykroczeń drogowych, a szczególnie związanych z zatrzymywaniem i postojem pojazdów. Straż Miejska wystawia mandaty, ale częściej daje "żółte kartki".

Jednym z zadań Straży Miejskich jest czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego w zakresie związanym m.in. z zatrzymywaniem i postojem pojazdów. Pełniący służbę na terenie miasta strażnicy codziennie stwierdzają kilkadziesiąt przypadków nieprawidłowego parkowania aut. Kierowcy, chcąc zaparkować swój pojazd poza wyznaczonymi miejscami parkingowymi, bardzo często świadomie lub nieświadomie popełniają wykroczenia zatrzymując pojazdy i urządzając postój w miejscach niezgodnych z przepisami prawa o ruchu drogowym. Szczególnie dotyczy to parkowania na chodnikach nie pozostawiając przejścia dla pieszych, na odcinkach dróg, gdzie obowiązują znaki zakazu zatrzymywania lub postoju, w obrębie skrzyżowań, zbyt blisko przejść dla pieszych lub na trawnikach. Za popełnione wykroczenie kierowca może ponieść sankcję w postaci: skierowania sprawy do rozpatrzenia przez sąd, mandatu karnego lub pouczenia.
       Interweniujący w tych przypadkach strażnicy muszą zdecydować, którą sankcję należy zastosować przy stwierdzonym wykroczeniu. W 2/3 przypadkach interwencje kończą się pouczeniem ustnym bądź ,,żółtą kartką”, która też jest formą pouczenia kierowcy. ,,Żółta kartka” jest stosowana w przypadkach, gdy kierowcy nie ma w pojeździe i umieszczana jest za wycieraczką. Fakt ten odnotowany zostaje w dokumentacji strażnika i w przypadku ponownego popełnienia wykroczenia drogowego kierowca może zostać ukarany mandatem karnym.
       Straż Miejska apeluje do kierowców o przestrzeganie prawa, a tym samym nie narażanie się na sankcje karne. Najbardziej "nietypowe" przypadki bezmyślnego parkowania będziemy pokazywać jako przykłady tego, jak można poprzez parkowanie utrudnić życie pieszym lub innym kierującym.
      
      
Karolina Wiercińska , rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama