UWAGA!

Zostawił kluczyki w samochodzie i ...

 
Elbląg, Zostawił kluczyki w samochodzie i ...
fot. nadesłana

Policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży kluczyków i telefonu komórkowego. Dwa wymienione przedmioty znajdowały się w uruchomionym samochodzie.

Jego właściciel po włączeniu silnika auta wrócił „na chwilę” do mieszkania. W tym czasie ktoś z samochodu zabrał telefon komórkowy oraz wyjął kluczyk ze stacyjki i wyłączył auto. Policjanci poszukują obecnie sprawcy kradzieży.
       Zdarzenie miało miejsce w sylwestrowy wieczór przed godziną 20. 22-letni mężczyzna wyszedł na parking uruchomił swojego vw passata a następnie… nie gasząc silnika wrócił do mieszkania. Gdy po chwili wrócił na parking zauważył, że silnik w samochodzie nie pracuje. W aucie nie było już ani kluczyków ani telefonu komórkowego. Oba przedmioty zostały zabrane przez nieznanych sprawców bądź sprawcę. Policjanci ustalają kto mógł to zrobić – jednocześnie przestrzegają przed takim zachowaniem.
      
       Samochodu nie można pozostawiać uruchomionego w czasie postoju a tym bardziej odchodzić od niego. Jest to bowiem wykroczenie. W opisywanym przypadku mężczyzna został za to pouczony przez policjantów. Z uwagi na zaistniałą kradzież konsekwencja takiego zachowania na długo zapadnie mu w pamięć.
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Za takie zachowanie jest przewidziany mandat karny nie wolno pozostawiać pojazdu uruchomionego bez nadzoru
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  1
  KatnadKaty(2014-01-02)
 • Tak jest!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  benftrr(2014-01-02)
 • pewnie na granicę się szykował :)
 • Złodziej powinien dostać list pochwalny od komendanta i nagrody rzeczowe (z reguły dają w reklamówce). Po pierwsze zaoszczędził na truciu środowiska i na kieszeni właściciela pojazdu w spalonym paliwie. po drugie i najważniejsze udaremnił kierowanie autem przez jakiegoś dzieciaka lub pijaka który mógłby wjechać w grupę ludzi stojących obok przy tym zabić kilka osób jak w Kamieniu Pomorskim a po trzecie wyłączając pojazd udaremnił kradzież gdyż okazja czyni złodzieja. To co z tą nagrodą będzie ?
 • Nagrodę już wziął. Teraz mam nadzieję, że Tobie kolego telefon niech też ktoś rąbnie jak wyjdziesz do ubikacji truć środowisko. .. Może zrozumiesz, że złodziejstwa nic nie usprawiedliwia. 50zł za trucie środowiska i 2 lata za złodziejstwo bym proponował jak już.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2
  5
  Niepopieramzłodziejstwa.(2014-01-02)
 • Zapytaj sie dziadka i babci co jest złodziejstwem w czasie wojny a co przetrwaniem. Wiec nie pisz głupot że "złodziejstwa nic nie usprawiedliwia" To samo można powiedzieć o zabójstwie i bandytach. Dla Polaków bandytami byli niemcy i ruskie a dla tamtych bandytami i mordercami byli Polacy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  Sasala(2014-01-02)
 • Powiesić tego typa za jaja albo co najmniej wsadzić do więzienia na dożywocie! NIE dla tolerancji dla bydlaków zostawiających samochody na chodzie!
 • Brawa dla wymiaru sprawiedliwości - a i kolejny punkt w statystykach zwalczania przestępczości odhaczony.
Reklama