UWAGA!

Zostawiła małe dziecko pod opieką bezdomnego

 
Elbląg, Zostawiła małe dziecko pod opieką bezdomnego
fot. nadesłana

Wczoraj (2 lipca) około godz. 10 strażnicy miejscy, udając się na interwencję dotyczącą spożywania alkoholu zareagowali na dość niecodzienną sytuację. Bezdomny mężczyzna miał pod opieką dwulatka, którego pozostawiła mu opiekunka dziecka. Powiedziała, że "na jakiś czas"...

Przy obudowie śmietnikowej przebywało dwóch mężczyzn, od których można było wyczuć silną woń alkoholu. Jeden z mężczyzn (jak się okazało podczas rozmowy - bezdomny) miał pod opieką dwuletnie dziecko. Podczas prowadzonych czynności strażnicy ustalili, że dziecko będące pod jego opieką zostało pozostawione przez opiekunkę "na jakiś czas". Mężczyzna ten nie wiedział, jak dziecko się nazywa, kim są jego rodzice, nie znał też tożsamości opiekunki dziecka. Ze względu na zaistniałą sytuację na miejsce przybyli wezwani przez strażników pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z ulicy Korczaka.
       Po pewnym czasie pojawiła się opiekunka dziecka, która nie potrafiła precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego zostawiła tak małe dziecko pod opieką nieznajomego mężczyzny. W trakcie rozmowy z kobietą ustalono telefon do rodziców dziecka, którzy zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji. Po chwili na miejsce interwencji przybyła matka. Dziecko zostało przekazane matce w obecności pracowników MOPS, którzy wykonali dalsze czynności.
      
      
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama