UWAGA!

ZUS przeciwko Hetmanowi

ZUS chce zająć majątek prywatny właściciela elbląskiej spółki odzieżowej Hetman. W ten sposób ubezpieczyciel chce odzyskać 2 miliony złotych, które właściciel spółki jest winny za nieopłacanie składek ponad 200 pracowników swojej firmy przez 4 lata.

Wcześniej ZUS próbował na poczet dług przejąć majątek spółki, ale właściciel zlikwidował ją i pracowników wraz z majątkiem przeniósł do nowo założonej firmy. - W tej sytuacji windykacja komorników okazała się nieskuteczna - wyjaśnia szef elbląskiej Solidarności Mirosław Kozłowski, który od dwóch lat broni praw pracowników Hetmana”. - Komornicy rozkładają ręce, w tej sytuacji ZUS poszedł tą drogą, że zajmuje majątek prywatny.
     O spółce Hetman zrobiło się głośno, gdy prawie dwa lata temu właściciel firmy zwolnił szwaczki za to, że założyły w zakładzie związek zawodowy. Sąd Pracy nakazał przyjęcie do pracy wszystkich zwolnionych.
     Właściciel spółki odzieżowej Jan Przezpolewski nie zgadza się z decyzją ZUS o zajęciu jego prywatnego majątku i odwołał się od tej decyzji do sądu. Pierwsza rozprawa w tej sprawie odbędzie się w październiku.
P
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • co do jednej złotówki ZUS powinien go wyczyscic, jak bedzie bez pieniedzy to ja go przyjme do pracy za 400 zł i bedzie pracował 12 godzin na dobe, a co tam niech zobaczy jak jest fajnie za 400 zł przez cały miesiac pracowac, zmarszczy sie szybko jak stara pomarańcza, a moze wysle go do innego miasta tak zaraz przed swietami, przenocuje w jakies budzie dla psa bo zakład pracy bedzie oczywiscie zamkniety. Wtedy Prezesik zobaczy jak to jest fajnie byc na miejscu tych kobiet. Poczekam na pierwszy krok ze strony ZUS a potem zabieram go do pracy na pare miesięcy. To na razie panie Prezesie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pracodawca(2004-08-25)
 • poperam cię pracodawco co do słowa - wybić takich dorobkiewiczów
 • FIRMĘ KILKUOSOBOWĄ WYKOŃCZŁBY I ZUS I KOMORNICY -DUŻYCH ,WIĘKSZYCH I NAJWIEKSZYCH NIE RUSZĄ NIGDY.
 • dlatego pierwszy milion trzeba ukraść a potem już idzie
 • I tak owimy o państwie prawa facet zrobił przekręt na kupę forsy na niekożyść ZUS założył nową spółkę i nikt mu nic nie zrobi mimo starań wielkich osobistości a głośno było w telewizji żeby bandziorom i ich rodzinom zabierać majątki i blokować konta a posłowie nic nabrali wody w usta i największym problemem jest aborcja. W stanach jak pracodawca nie płaci piniędzy jest w sądzie uważany za właściciela niewolników i żaden nie odważy się na to aby coś takiego zrobić a w naszym wolnym kraju cierpią na tym pracownicy ale też inni pracodawcy dla których taka konkurencja jest nie do zniesienia i tu popieram przedmówcę ty go przyjmij do pracy a ja u ciebie gratis zajmę się jego socjalizacją
 • korba, tylko nie pomyl socjalizacji z kastracją
Reklama