UWAGA!

ZUS: Wnioski na „Dobry Start” przez Internet

Elbląg, ZUS: Wnioski na „Dobry Start” przez Internet
(fot. archiwum portEl.pl)

ZUS jest jedną z instytucji, która umożliwia złożenie wniosku przez system informatyczny. Wystarczy skorzystać ze swojego profilu na PUE ZUS, na przykład by otrzymać 300 zł jednorazowego wsparcia dla ucznia na rozpoczęcie roku szkolnego.

Przypomnijmy, że program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Świadczenie to przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Wniosek należy złożyć najpóźniej do końca listopada. Informacje dotyczące wniosku o świadczenie wychowawcze na PUE ZUS znajdują się pod adresem https://www.zus.pl/programy-rodzina-500/program-rodzina-500-i-dobry-start-w-zus.
       Osoby, które jeszcze nie mają profilu na PUE, a chcieliby skorzystać z możliwości złożenia wniosku „Dobry Start”, w każdej chwili mogą to zrobić. Wystarczy mieć komputer z dostępem do internetu, wejść na stronę www.zus.pl, w zakładkę PUE i samodzielnie przejść system rejestracji. W celu pełnej rejestracji profilu konieczne jest jego uwierzytelnienie. Można to zrobić w ZUS. Jest niezbędne z uwagi na ochronę danych klientów. Wówczas pracownik ZUS na podstawie danych z dowodu osobistego potwierdza (zaufanie profilu) dane nowego użytkownika. Profil PUE ZUS można także założyć przy okazji wizyty ZUS, korzystając z pomocy pracownika sali obsługi klienta, który od razu go uwierzytelni.
       PUE ZUS to pierwszy polski e-urząd, dzięki któremu użytkownicy mają stały dostęp do wszystkich swoich danych zapisanych w ZUS. PUE pozwala na wyznaczenie wizyty w placówce ZUS, określając dogodny dla siebie termin i godzinę, bez konieczności oczekiwania w kolejce.
       Obecnie liczba osób zarejestrowanych na platformie ZUS to 3,1 mln użytkowników.
      
Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama