UWAGA!

Związkowcy zdjęli flagi

Związkowcy z elbląskiego szpitala miejskiego postanowili, że nie będą już protestować. Wciąż nie popierają Wiesławy Jastrząb, pełniącej obowiązki szefowej placówki, ale doszli do wniosku, że i tak nie mają żadnego wpływu na decyzje prezydenta Elbląga.

- To akt dobrej woli ze strony związku, uczyniony dla dobra szpitala i pacjentów; związkowcy odpuścili, bo protest nie przynosi żadnego skutku - mówi Mirosław Kozłowski, szef elbląskiej Solidarności.
     Kozłowski jest przekonany, że w obecnej sytuacji szpitala nikt poza Wiesławą Jastrząb nie stanie do rozpisanego przez prezydenta konkursu na stanowisko dyrektora tej placówki. Kozłowski komentując odstąpienie od protestu powiedział też, że jest zdziwiony zachowaniem prezydenta, który dwukrotnie zmieniał zdanie w sprawie Wiesławy Jastrząb oraz w sprawie długu, jaki rzekomo powstał w ciągu trzech miesięcy jej urzędowania na stanowisku szefowej placówki (najpierw pojawiła się informacja, że zadłużenie wzrosło o około 300 tysięcy zł, ale później stwierdzono, że jednak szpital w tym czasie nie przyniósł strat, a nawet było 13 tysięcy zł zysku - taką informację potwierdziła nam rzeczniczka prezydenta Agnieszka Staszewska).
     Kozłowski zadeklarował, że jeżeli zostanie powołany nowy dyrektor, to związki zawodowe podpiszą z nim porozumienie dotyczące współpracy, by w przyszłości uniknąć podobnych konfliktów.
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • zamiast doczytywać się w kolejnym wywiadzie z panemKozłowskim dementiLegendy_oPółMelonie, wolałby bezpośrednią, pełną i szczerą wypowiedź paniRzecznikPrezydEla... mimo, że nie mamy wpływu na decyzje...
 • O JAKIEJ SOLIDARNOŚCI MÓWI PAN KOZŁOWSKI SOLIDARNOŚC MOŻE I BYŁA ALE DAWNO SIĘ SKOŃCZYŁA,A NOWY DYREKTOR SZPITALA JAK PODPISZE POROZUMIENIE ZE ZWIĄZKAMI TO SAM SOBIE PĘTLE NA SZYI ZAWIESI,PAN KOZŁOWSKI NIC NIE ROBI OPRÓCZ ROZGŁOSU ,A PAN SŁONINA NIECH W KOŃCU TEŻ SIĘ WEŹMIE DO ROBOTY ,BO SZLAG CZŁOWIEKA TRAFIA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MIRELLA(2005-05-09)
 • a może pani Jastrząb uzyskała 313 tyś. dotacji z budżetu miasta, no od kolesiów i stąd ta gospodarność i zysk 13 tys zł. Bo cudów trudno się po niej spodziewać
 • A czy wy wiecie otym ze gazownia na ulicy czerniakowskiej tez strajkuje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator(2005-05-09)
 • Buta,chamstwo,niekompetencja,arogancja,nieodpowiedzialność,brak odpowiedzialności za błędne decyzje. Klika,kolesiostwo,kumoterstwo,koterie. Brak klasy,"pomyliłem się",wystąpiłem z SLD,a koledzy gdzie? Związkowcy nie widzą sensu protestu,inni,którzy widzą co dzieje się min.w Szpitalu też są bezradni jak dzieci we mgle.Ci bierni kręcący własne lody" na szpitalnym "siedzą cicho bo "mocna" d e rekcja może zwolnić nielojalnych. Kto za to odpowie jeżeli za kilka miesięcy nie będzie 300...500 tys długu ,a 3 mln na koniec roku,kto odpowie za utratę fachowych pracowników(do tego dojdzie!).W tej chwili odpowiedzialnym za to stał się Prezydent,ale odpowiedzialni też stają się bierni radni(część bardzo aktywna w obronie stanowiska P.Jastrząb),bierne ugrupowania polityczne. Po kolesiowsku ...na zdrowie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nieobojętny(2005-05-09)
 • Na zdrowie, jak posmakujesz, az sie zepsujesz. SKLADANKA!!!
 • dyrektorem będzie pani Jastrząb, ale Prezydentowi chodzi, żeby wygrała w niby-konkursie, bo wtedy dostanie nominację na 4 lata i będzie nie do ruszenia, a wogóle to kogo powołano w mieście na stanowiska dyrektorskie z poza układu prezydenckiego ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2005-05-10)
 • KOZŁOWSKI NA DYREKTORA SZPITALA!!!!!!!!!
 • Do Nieobojętnego Masz całkowitą rację . Przecież poprzedni dyrektor też nie poniósł żadnych konsekwencji , a nie wierzę , że elbląscy radni nie wiedzieli o rosnącym długu szpitala. Jaskółki donoszą , że w szpitalu powstało kilka v-ce dyrektorskich stanowisk , których do tej pory nie było. Oczywiście wiadomo kim obsadzone są te stanowiska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator(2005-05-10)
Reklama