UWAGA!

Zwolnij na Grunwaldzkiej

 
Elbląg, Zwolnij na Grunwaldzkiej
(fot. Anna Dembińska)

Rozpoczął się remont mostu nad Kumielą w ciągu al. Grunwaldzkiej, kierowcy muszą uważać na utrudnienia. Drogowcy wyłączyli z ruchu po jednym pasie jezdni z każdej strony, w tym miejscu mogą się więc tworzyć korki. Zobacz więcej zdjęć.

Most nad Kumielą, na wysokości placu Grunwaldzkiego, musi być wyremontowany, bo ostatnia ekspertyza techniczna wykazała, że potrzebne są uszczelnienia w dylatacjach, czyli specjalnych elementach zapobiegającym zniszczeniom konstrukcji oraz uzupełnienia ubytków w przyczółkach mostu.
       Prace miały być już wykonane jesienią, ale na przeszkodzie stanęły przedłużające się procedury przetargowe. Umowę na pracę zwycięzca przetargu – firma „Heko-Most” - podpisał 16 stycznia, ale prace rozpoczęły się dopiero teraz, gdy pozwoliły na to warunki pogodowe.
       Remont mostu ma być zakończony do 30 maja, z kolei do 15 kwietnia potrwają utrudnienia w ruchu drogowym w obrębie mostu.- Roboty nie będą powodować całkowitego zamknięcia jezdni, wystąpią zwężenia jezdni do jednego pasa w każdym kierunku – informuje Urząd Miejski w Elblągu.
       Koszt remontu to 227 tysięcy złotych.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama