UWAGA!

Zwolnij!

24 i 25 maja kierowcy za przepisową jazdę po mieście będą dostawać jabłka i laurki namalowane przez dzieci. Za jazdę niezgodą z przepisami będą dostawać cytrynę i ... mandat.

W czwartek i piątek na terenie Elbląga odbędzie się druga już edycja akcji policji "Jabłko czy cytryna - generalnie zwolnij". Podstawowym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na obszarach zabudowanych poprzez zwiększenie świadomości kierowców, przekraczających dopuszczalne prędkości. Dzieci z elbląskich szkół podstawowych będą wręczały kierowcom jabłka i laurki lub cytrynki. Cytrynki otrzyma każdy kierowca, który przekroczy prędkość co najmniej o 20 kilometrów na godzinę oraz laurkę zawierającą apel dzieci o rozważną jazdę. Jeżeli prędkość znacznie będzie przekraczała prędkość ponad 20 km na godzinę kierowca dodatkowo otrzyma mandat zgodnie z taryfikatorem.
     - Uczestnictwo dzieci ma bardzo korzystny wpływ na kierowców, którzy w bezpośredni sposób uświadamiają sobie niebezpieczeństwo jakie powodują nie przestrzegając przepisów - informuje Alina Zając, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. - Poza tym pochwała lub nagana udzielona przez dziecko ma ogromną siłę oddziaływania - kierowca bardziej odczuwa swoją winę niż w przypadku radarowej kontroli drogowej.
     W akcji będą uczestniczyły dzieci ze szkoły podstawowej SP nr 12. W godzinach od 10 do 14 obok przejścia dla pieszych przy szkole dzieci wraz z policjantami przyglądać się będą elbląskim kierowcom. Inicjatorem akcji jest Towarzystwo Ubezpieczeniowe Generali.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Bardzo jestem ciekawy, czy przewidziano na ten czas dodatkowe dostawy cytryn do Polski ? Obawiam się, że moze tego towaru zabraknąć.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Andrew(2001-05-22)
Reklama