UWAGA!

Życie społeczne Elbląga

"Znajomość dziejów swojego gniazda, miejsca urodzenia, swoich korzeni wzbogaca człowieka, dając mu poczucie tożsamości jednostkowej i kształtuje miłość do stron rodzinnych - napisał prof. Edmund Trempała we wstępie książki Magdaleny Dubiella - Polakowskiej "Życie społeczne Elbląga w latach 1945-2000".

Zawartość książki stanowi efekt badań naukowych autorki, od kilku lat mieszkanki Elbląga - jest też jej rozprawą doktorską, obronioną jesienią ubiegłego roku.
     W swojej pracy Magdalena Dubiella - Polakowska pokusiła się o opisanie życia społecznego Elbląga na przestrzeni 55 powojennych lat. Przestudiowała obszerne materiały źródłowe (kroniki szkolne, parafialne, sprawozdania z działalności różnych organizacji, artykuły lokalnej prasy), często dostępne tylko wąskiemu gronu potencjalnych czytelników, co pozwoliło jej na poznanie wielu aspektów życia społecznego Elbląga. Autorka starała się ukazać główne przemiany w działalności społecznej, ze szczególnym nastawieniem na problemy oświatowo-kulturalne i społeczne miasta, które po zakończeniu działań wojennych zostało włączone w granice Rzeczypospolitej.
     Zdaniem prof. Edmunda Trempały czytelnik znajdzie w książce bogate kompendium wiedzy o życiu społecznym powojennego Elbląga.
     Dr Magdalena Dubiella - Polakowska jest absolwentką Wydziału Biologii i Nauki o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów podyplomowych na Wydziale Ochrony Środowiska tej uczelni. Jest dyrektorem Centrum Rekrutacji Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej.
     Promocja książki Magdaleny Dubiella - Polakowskiej pt." Życie społeczne Elbląga w latach 1945 - 2000" odbędzie się 16 maja br. w sali witrażowej Biblioteki Elbląskiej (ul. Św. Ducha 3/7 ). Początek spotkania - godz. 12. Spotkanie poprowadzi prof. Dr Józef Kozłowski - prodziekan Wydziału Pedagogiki EUHE.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Ciekawe czy w książce opisano jaki wpływ na życie społeczne ma wybudowanie w Elblagu uczelni na ul Lotniczej , za którą PAN DUBIELA nie zapłacił. Ile firm musiało zbankrutować by umożliwić pracownikowi tej uczelni pisanie takich książek?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  budowniczy tej uczelni(2002-05-14)
 • Magdalena Dubiella - Polakowska nie zna się na życiu społecznym Elbląga i popełniła błędy innych co jest skandalem ale jak widać pisać kazdy może jeden lepiej, a drugi gorzej. i doktorzy czy prof. są różni. Książka była na spotkaniu krytykowana i wstyd takie coś było wydawać. Prosze poczytać krytykę jej prac w Roczniku Elbląskim, 2010 r. :) przekonamy się jaki z niej doktor. Biolog pisał o zyciu społecznym? ta książka to fikcja i kopia innych prac. To tak się człowiek doktoryzuje? Aha
 • science fiction
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2012-11-07)
Reklama