UWAGA!

Jak głosować w wyborach

 Elbląg, (graf. Andrzej Kraśkiewicz)
(graf. Andrzej Kraśkiewicz)

Do niedzieli do godz. 21 trwa cisza wyborcza. Zakazana jest jakakolwiek agitacja wyborcza. W niedzielę będziemy wybierać radnych różnych szczebli samorządu, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Jak głosować, by nasz głos był ważny?

Lokale wyborcze będą w niedzielę czynne w godz. 7-21.Głosować można tylko tam, gdzie jesteśmy wpisani do rejestru wyborców. W lokal wyborczym dostaniemy trzy lub cztery karty do głosowania (trzy w miastach na prawach powiatu, a więc w Elblągu). Na karcie do rady gminy nazwiska kandydatów będa na szarym tle, na karcie do rady powiatu - na żółtym, do sejmiku - na niebieskim, a na wójta, burmistrza i prezydenta - na różowym. 
       Jak oddać ważny głos? Stawiamy znak "X" (muszą być co najmniej dwie przecinające się w kratce linie)  przy nazwisku jednego kandydata na każdej karcie. Państwowa Komisja Wyborcza apeluje, by nie zamazywać nic na kartach do głosowania i nic nie dopisywać, bo komisji będzie trudniej sprawdzić i zakwalifikować taki głos jako ważny. 
       Wybierając się na głosowanie, należy ze sobą zabrać dokument ze zdjęciem potwierdzający naszą tożsamość - dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. 
red. na podst. informacji PKW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama