UWAGA!

Na kogo oddasz głos?

Elbląg, Na kogo oddasz głos?

Sondaż portElu

Na kogo oddasz głos w wyborach na prezydenta Elbląga?
Michał Missan 19.4%
Stefan Rembelski 4.8%
Jerzy Wilk 16.6%
Witold Wróblewski 39.2%
Na innego kandydata 6.5%
Jeszcze nie wiem 13.5%
Liczba głosów: 475. Sondaż został zakończony.

17 września mija termin zgłaszania kandydatów na radnych, 26 września – kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Kampania wyborcza powoli nabiera rumieńców, to więc dobry moment, by sprawdzić, na jakie poparciem mogą liczyć ci kandydaci na prezydenta Elbląga, który już zgłosili się do wyborczego wyścigu. Zapraszamy do udziału w naszej sondzie.

To będą wyjątkowe wybory. Po pierwsze dlatego, że po raz pierwszy wybieramy radnych i włodarzy gmin oraz miast na pięcioletnią kadencję. Po drugie – na listach poszczególnych komitetów będzie mniej nazwisk niż dotychczas, bo nowa ordynacja wyborcza ograniczyła liczbę kandydatów ubiegających się o mandaty. I po trzecie w lokalach wyborczych będą pracować dwie komisje – jedna przeprowadzi głosowanie, druga będzie liczyć głosy. Zmieniają się też zasady dotyczące ważności głosu. Aby był ważny, wystarczy, że w kratce obok nazwiska kandydata postawimy co najmniej dwie przecinające się linie, legalne będą też różnego rodzaju dopiski na karcie jak i zamazywanie np. pola do oddania głosu. Jak to wpłynie na ważność wyborów? O tym przekonamy się po 21 października.
       Zanim to jednak nastąpi, czeka nas wyborczy maraton, a kampania powoli nabiera rumieńców. 17 września mija termin zgłaszania na radnych wszystkich szczebli, 26 września – kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W Elblągu do walki o fotel prezydenta zgłosiły się na razie cztery osoby ( w kolejności alfabetycznej): Michał Missan (Koalicja Obywatelska, czyli PO i Nowoczesna), Stefan Rembelski (Kukiz 15), Jerzy Wilk (PiS), Witold Wróblewski (z własnego komitetu). Niewykluczone, że pojawi się jeszcze jeden lub nawet dwóch kandydatów.
       Zanim pójdziemy do wyborczych urn, proponujemy Czytelnikom portEl.pl udział w naszej sondzie. Zapraszamy do odpowiedzi na pytanie, kogo poprzecie w nadchodzących wyborach na prezydenta Elbląga. W sondzie, by ograniczyć możliwość manipulacji, można brać udział jedynie po zalogowaniu do naszego serwisu (loginy założone przed 1 września 2018 r.). Głosowanie trwa do 10 września do godz. 23.59. 
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama